Субота, 25 Травня, 2024

На що витрачатимуть бюджет Кривого Рогу у 2023 році?

У 2022 року чиновники доклали максимум зусиль для того, щоб якомога раніше затвердити як бюджет країни на наступний рік так і бюджет міста Кривого Рогу. Здебільшого всі кошти у 2023 році підуть на якнайшвидшу деокупацію України та повну перемогу над агресором – російською федерацією. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Бюджет країни на 2023 рік

Верховна Рада України ухвалила бюджет країни на 2023 рік ще на початку листопада. Це були рекордно ранні і швидкі терміни прийняття бюджету країни на наступний рік.

У 2023 році власні доходи України становитимуть близько 1,3 трильйона гривень. При цьому витрати на 2023 значно перевищують доходи. Заплановані видатки у бюджеті країни на 2023 рік становлять 2,6 трильйони гривень. Такий значний дефіцит коштів уряд країни планує закрити  за рахунок  міжнародної підтримки.

У 2023 році найбільше коштів із бюджету країни буде спрямовано на оборону. При плануванні бюджету на 2022 року більшість бюджету країни пішла також на оборону України. У 2023 році виділені кошти на захист України становитимуть близько 43% від усього бюджету, а це понад 1 трильйон 140 мільярдів гривень.

Ці кошти насамперед були спрямовані на здійснення повної деокупації українських територій, закупівлю всього необхідного військового обладнання, озброєння, техніки та іншої матеріально-технічної бази.

Бюджет Кривого Рогу на 2023 рік

Бюджет Кривого Рогу, як і країни, був прийнятий досить швидко. Значна частина коштів міського бюджету піде на обороноздатність міста, не менша частина коштів з міського бюджету буде розподілена на соціально-культурну сферу та соціальний захист криворожан.

На відміну від бюджету країни, чиновники Кривого Рогу прогнозували, що дохід до міського бюджету дорівнюватиме витратам і приблизно становитиме понад 7 мільярдів 652 мільйони 781 тисячу гривень.

Відповідно до ухваленого рішення Криворізької міської ради, бюджет міста на 2023 рік можна назвати збалансованим. Як і раніше, всі соціальні виплати будуть збережені в бюджеті Кривого Рогу на 2023 рік, а це практично 44% від усіх бюджетних коштів. Більшість грошей з бюджету Кривого Рогу у 2023 році буде спрямована на оборону Кривого Рогу та функціонування соціально-культурної сфери. При цьому в бюджеті на наступний рік було закладено 700 мільйонів гривень на витрати, пов’язані з воєнним станом. 300 мільйонів гривень із бюджету Кривого Рогу буде направлено на централізовані закупівлі для потреб оборони міста. передбачені кошти та для поповнення резервів, забезпечення харчування військових та вимушених переселенців. Як резервний фонд на 2023 рік було заплановано 225 мільйонів гривень. Ці кошти витрачатимуть у разі нагальних питань, таких як: усунення наслідків російської агресії, заходи щодо територіальної оборони, підтримка міської інфраструктури та соціальний захист криворіжців.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.