П’ятниця, 13 Вересня, 2024

Чи доступне місто для кожного криворіжця?

Нещодавно у Кривому Розі з’явилися білборди із соціальною рекламою, яка просить мешканців міста звернути увагу на одну дуже важливу проблему – проблему доступності міста для людей з обмеженими можливостями. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Ініціаторами такої важливої ​​соціальної реклами виступили дві громадські організації “Об’єднання відповідальних громадян”, а також організація “Рух без кордонів”.

Недоступність

У всій країні поступово інфраструктуру міст переробляють спеціально для того, щоб міста були доступні для пересування всім мешканцям, включаючи і людей з обмеженими можливостями. Для цього влада міст купує спеціальний зручний транспорт для того, щоб громадяни з обмеженими можливостями могли в нього заїхати на колясці, роблять спеціальні спуски на тротуарах і пішохідних переходах і навіть створюють робочі місця.

Голова громадської організації “Рух без кордонів” Понькін Юрій зазначив, що у Кривому Розі влада забуває про людей з інвалідністю та в реконструйований басейн “забувають” встановити спеціальний підйомник, ремонтують підземні переходи, замість наземних, які набагато зручніші для переміщення людей з обмеженими можливостями, а також віддають більшу перевагу маршруткам.

Такою рекламою ініціатори хочуть наочно показати і нагадати як і органам влади, так і бізнесу, і простим криворіжцям, що це питання існує і на сьогоднішній день не застосовуються будь-які потрібні та швидкі рішення.

Чому немає доступності

Доступність для людей з обмеженими можливостями постійно розвивають у Кривому Розі та інших містах. Зокрема у Кривому Розі у більшості місць, де розташовані пішохідні переходи, зроблені спеціальні спуски, підземні переходи обладнані спеціальним підйомниками, у місті є спеціальні автобуси з пандусами, а також йде будівництво басейну та аеропорту, які будуть оснащені всім обладнанням для комфортного відвідування людей з обмеженими можливостями. Крім того, на етапі розробки проектів зараз передбачають наявність пандусів, підйомників, спусків та іншого обладнання для того, щоб люди з інвалідністю безперешкодно пересувалися Кривим Рогом.

Відсутність доступності інфраструктури для людей з обмеженими можливостями відбувається з часів СРСР. Під час цього періоду інвалідів намагалися ховати, про них не хотіли розмовляти, їх боялися, соромилися та намагалися забути.

У Радянський період інвалідів фактично замикали у спеціалізованих установах, де вони навіть не могли вийти на вулицю, і сиділи днями та роками замкненими у чотирьох стінах. А все тому, що для таких людей не було спеціально адаптоване середовище. Тобто на той час життя людей з інвалідністю спрямовували в те русло, яке було комфортне та вигідне державі.

До цього дня в головах більшості жителів колишнього радянського простору залишився стереотип про інвалідів, що для них багато не потрібно: пенсія, щоб нагодували і помили.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.