Кривий Ріг – це велике промислове місто. По мірі розвитку міста тут відкривалися нові підприємства, заводи, школи та лікарні. Так у Кривому Розі з’явилося телебачення, а за ним перший міський телеканал. Серед таких телеканалів був ТРК “Рудана” – місцевий муніципальний інформаційно-розважальний телеканал. Багато мешканців Кривого Рогу з теплотою на душі згадують, як дивилися перші програми цього каналу. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.
Створення каналу
Попри те, що телебачення у Кривому Розі з’явилося ще в середині 20 століття, телеканал “Рудана” було створено лише у 1993 році. Звичайно, криворіжцям було що дивитися й раніше. Наприклад, найперша телепередача вийшла у криворізький ефір у листопаді 1960 року. Після цього, на криворізькому телебаченні почало з’являтися дедалі більше різноманітних програм. Також криворіжці стали частіше купувати телевізори. Стрімкий розвиток телебачення у місті спричинив створення міського телеканалу.
1990-ті роки для ТРК “Рудана” були далеко не простими часами. То був період становлення. Коли фінансування практично ні на що не вистачало, але при цьому талановиті та віртуозні журналісти та режисери попри на всі труднощі створювали унікальні програми. Одні з перших телепрограм каналу знімали просто посеред будинку ведучих. Усі декорації доводилося тримати в руках, а текст передачі доводилося вчити напам’ять. Однією з таких ведучих та журналістів ТРК “Рудана” була Ольга Чистякова. Вона приєдналася до команди канала у 1994 році та завдяки своєму таланту створила безліч найулюбленіших телепередач криворіжців. Це допомогло підняти рейтинги для каналу, зробити його успішним та привабливим.
У 21 столітті ТРК “Рудана” є найбільшою телестанцією у Криворізькому регіоні. Канал дивляться та слухають понад один мільйон мешканців як Кривого Рогу, так і найближчих територій Дніпропетровської області, Херсонської області, Миколаївської області та Кіровоградської області.
Найпопулярніші проєкти
Мабуть, одним із найперших і найпопулярніших проєктів ТРК “Рудана”, який був ще й найулюбленішим у криворіжців різного віку було шоу “В гостях у Ладика і Маші”. Проєкт було випущено в телеефір ще в 1990-х роках. На той час над його створенням на каналі активно працювали актори, сценаристи та режисери театру ляльок. Ведучою телепередачі була талановита Марія Кравченко. Домового Ладика у шоу озвучувала актриса Світлана Чунаєва, а незабаром голос актриси Наталії Молодченко став голосом домового. Сценарій для дитячого шоу написала талановита сценаристка Ірина Ендрексон.
“В гостях у Ладика і Маші” було першим криворізьким шоу створеним спеціально для дітей. Програма була неймовірно веселою, яскравою та незвичайною, тому одразу полюбилася криворізькій публіці. Але при цьому скласти конкуренцію програмам національного рівня ТРК “Рудана” не могла, оскільки на той момент телеканал не мав достатніх технічних можливостей.
Випускав криворізький канал й інші не менш цікаві програми. На початку 2000-х років на телеекрани Кривого Рогу вийшло кілька проєктів про історію міста:
- у 2002 році – п’ятнадцятисерійний проєкт “Криворізькі глави”, в якому криворіжцям розповіли про голів міста та події починаючи з 1917 року;
- у 2004 році – п’ятисерійний проєкт “Сталева вісь”, в якому розкривається інформація про будівництво Криворізького металургійного заводу;
- у 2006 році – дев’ятнадцятисерійний проєкт “Міський роман”, в якому описуються події 20 століття по місяцях.
Документальні проєкти ТРК “Рудана” про історію Кривого Рогу стали неймовірно успішними. Їх з великим задоволенням дивилося безліч криворіжців. Багато хто з цих передач познайомився з історій рідного міста, з її видатними особистостями, розвитком промисловості та багатьом іншим.
Крім цих проєктів, було ще безліч інших не менш успішних:
- “Втрачений ілюзіон”;
- “Жила була Гданцівка”;
- “На розі вулиць”;
- “Близькі подорожі”;
- інші.