Незважаючи на військовий стан у Кривому Розі, продовжують здійснювати роботу та надавати всі необхідні послуги населенню заклади соціальних послуг. Крім того, у міському бюджеті були збережені всі соціальні виплати, під час військового стану вони продовжують виплачуватись. Також у Кривому Розі працюють “Прозорі офіси”, які щодня приймають понад двісті криворіжців та внутрішньо переміщених осіб. Далее на kryvyi-rih-future.com.ua.
“Прозорий офіс” у Кривому Розі
На території Дніпропетровської області місто Кривий Ріг було першим серед інших міст, де почали створюватись “Прозорі офіси”, де жителі можуть отримати всі необхідні види соціальних послуг. У Кривому Розі перший “Прозорий офіс” було відкрито в Інгулецькому районі на житловому масиві ПівдГЗК. На даний момент у Кривому Розі вже відкрито два такі пункти надання соціальних послуг населенню.
“Прозорі офіси” відкриті та працюють у повному обсязі навіть в умовах війни. Звернувшись до “Прозорого офісу” жителі Кривого Рогу або внутрішньо переміщені особи можуть отримати широкий спектр соціальних послуг, починаючи від оформлення субсидії, довідок з пенсійного фонду чи Центру зайнятості до оформлення матеріальної допомоги та іншого. У “Прозорому офісі” мешканці Кривого Рогу та переселенці можуть отримати майже сто різних видів соціальних послуг.
Слід також зазначити, що за час воєнного стану у Кривому Розі не було скорочено жодної соціальної виплати, а також не було скорочено жодної соціальної установи. В умовах війни продовжують свою роботу територіальні центри, управління соціального захисту та будинки милосердя. Допомога в Кривому Розі надається абсолютно всім, хто її потребує. З міського бюджету за програмою соціального захисту мешканців Кривого Рогу за умов воєнного часу продовжує виплачуватись допомога. Соціальна допомога надається майже 150 тисячам мешканців Кривого Рогу, а це учасники бойових дій, багатодітні сім’ї, діти з інвалідністю та особи з інвалідністю з самого дитинства, чорнобильці, а також інші категорії населення Кривого Рогу. На початку 2022 року з міського бюджету на соціальну допомогу мешканцям Кривого Рогу було виділено 32,5 мільйона гривень.
Статистика звернень до “Прозорих офісів” під час війни
“Прозорий офіс”, який перебуватиме на ПівдГЗК, продовжує в повному обсязі здійснювати свою роботу та надавати весь спектр соціальних послуг як і жителям самого Кривого Рогу, так і переселенцям, які втекли із зони бойових дій.
Слід зазначити, що у районному управлінні праці та соціального захисту на обліку стоять 8986 громадян пільгової категорії. За період воєнного часу до Інгулецького району приїхало 1376 українців, з них 1246 людей отримали довідки про внутрішньо переміщену особу та відповідно оформили грошову допомогу. З початку повномасштабної війни 533 сім’ї, які прибули до Кривого Рогу, оформили допомогу на проживання. До “Прозорого офісу” звертається велика кількість людей, більшість із них переселенці, які перебувають проїздом через Кривий Ріг з тієї причини, що місто є прифронтовим.