П’ятниця, 13 Вересня, 2024

Як живуть переселенці у нашому місті?

Кривий Ріг увійшов до п’ятірки областей, які прийняли найбільшу кількість переселенців. З моменту війни до нашого міста приїхало вже майже 7 000 біженців, але в цю кількість входять ті, хто встав на облік за місцем проживання, тобто число може бути значно більшим. Місцева влада та жителі міста роблять все для того, щоб забезпечити жителів із гарячих точок всім необхідним. Сім’ям переселенців надають безкоштовне житло, на рівні із криворіжцями вони можуть отримувати медичну допомогу та соціальні виплати. Більше на kryvyi-rih-future.com.ua.

Допомога для переселенців на Криворіжжі 

Кривий Ріг ще задовго до повномасштабної війни став першим українським містом, у якому запровадили соціальні виплати для людей, які тікали від воєнних дій на Сході нашої держави. Так як зараз наше місто залишається відносно мирним та спокійним, криворіжці та військова адміністрація продовжує усіляко допомогати біженцям, які знайшли прихисток у Кривому Розі.
Більшій частині біженців безкоштовно надають житло у Дніпровській області та Криворізькому районі, а у місті сім’ї можуть отримати тимчасовий прихисток у гуртожитках, волонтерських центрах та дитячих садках. 

Дніпровська область та Кривий Ріг вже прийняла переселенців із Херсонщини, Київської області, Донеччини, Луганщини та інших областей. Всі вони почувають себе захищеними у цьому місті та впевнені, що можуть розраховувати на допомогу від місцевої влади. 

До Кривого Рогу постійно прибувають гуманітрані вантажі із інших країн. Дуже важливим для переселенців та захисників став вантаж із Іспанії, що прибув до гуманітарного штабу Криворіжжя. Там була велика кількість дитячого харчування, медикаментів, речей особистої гігієни тощо. Все це було направлено у сім’ї біженців та у медичні заклади нашого міста. 

Про переселенців на Криворіжжі також піклуються волонтери. У волонтерських центрах нашого міста для всіх біженців вдалося оперативно зібрати продуктові набори, де зібрали найнеобхідніше: крупи, олію, м’ясо, цукор, печиво та згущене молоко. 

Як допомогти переселенцям пристосуватись до нового життя?

Людям, які пережили жах війни та вимушені були залишити свої будинки, зараз вкрай необхідна наша підтримка. Якщо переселенцями стали ваші родичі, сусіди або ви прийняли родину на тимчасове проживання до своєї домівки, пам’ятайте, що спочатку потрібно дати людині побути на самоті. До нового міста та оселі потрібно пристосуватись, тому дайте їм це зробити і не заважайте зайвими питаннями. Розмову можна підтримати, коли людина сама її ініціює. 

Якщо ви маєте можливість та бажання, допоможіть тим, хто цього потребує. Наприклад, літнім людям або жінці із маленькою дитиною. Підкажіть переселенцям, де у вашому місті вони можуть отримати гуманітарну допомогу, покажіть дорогу до найближчого супермаркета чи аптеки. 

Намагайтеся не вступати до обговореннь негативних подій та новин, підтримуйте відволікаючі теми у розмові. Не забувайте про особисті кордони, якщо ви не можете чогось пообіцяти чи зробити будь-що, скажіть про це чесно та не бійтесь відмовити. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.