Субота, 25 Травня, 2024

Як встановити витяжний вентилятор у ванну, туалет чи кухню. Добірка лайфхаків!

Витяжний вентилятор зазвичай використовують у системах повітрообміну для видалення повітря із приміщень. Саме в комплексі з системами припливу пристрій може повністю забезпечити необхідний рух повітря в квартирі, що безпосередньо впливає на якість життя. Адже збереження та підтримка мікроклімату є важливою складовою здорового життя у будинку. Але багато хто, на жаль, ігнорує такий важливий елемент як вентилятор витяжний і не отримує до своєї квартири достатнього припливу свіжого повітря, а також не відбувається відтік забруднених повітряних мас. Крім цього, витяжка дозволяє незалежно від погоди контролювати режими вентилювання. Тому слід задуматися про її придбання та розібратися з головними аспектами її встановлення.

Куди встановлювати витяжний вентилятор?

Перед покупкою витяжки, в першу чергу слід визначиться, куди встановлюватиметься даний пристрій. Зазвичай витяжні вентилятори встановлюють у приміщеннях, де дуже слабкий або зовсім відсутній природний приплив повітря, а також у тих приміщеннях, де повітря дуже сильно забруднене або є підвищена вологість. До таких приміщень у квартирі належать:

  • кухня;
  • ванна кімната;
  • туалет;
  • гардероб.

Виходячи з виду приміщення, слід вибирати витяжний вентилятор. Це необхідно для того, щоб витяжка працювала з необхідною ефективно, тому що слабкий витяжний вентилятор може не впоратися із завданням, а надто потужний може створити протяги та зробити кімнату холодною.

Як вибрати витяжку?

Наприклад, щоб визначити потужність витяжки для ванної необхідно знати чотири основні критерії: продуктивність, кратність повітрообміну, об’єм приміщення і протяжність вентиляційних каналів. Вентилятор у ванну повинен мати кратність повітрообміну від 7 до 9. Такими ж параметрами повинні володіти вентилятори для туалету. А ось вентилятори для кухні повинні мати меншу кратність повітрообміну від 6 до 8.

Також перш ніж купити витяжку у ванну, на кухню або туалет, слід підібрати його діаметр. Діаметр витяжного вентилятора повинен збігатися з діаметром шахти і встановлювати туди дуже щільно, щоб при його роботі не було вібрації. Виміри знімаються дуже легко за допомогою рулетки. Іноді отвір стовбура вентиляційної шахти може бути різної форми. Це не повинно лякати. Слід також провести всі необхідні виміри – крайніх точок отвору шахти. Насамперед, це необхідно для того, щоб знати яку лицьову панель необхідно підібрати для даного отвору.

Після того, як правильну витяжку для конкретного приміщення буде підібрано, труднощів з її встановленням не повинно виникнути.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.