Батьки учнів шкіл Кривого Рогу неодноразово обурювалися якістю харчування у навчальних закладах. Громадською організацією “Основи Свідомості” був наданий спеціальний алгоритм дій у разі, якщо батьки та їхні діти будуть задоволені якістю харчування в школах. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.
Слід зазначити, що батьки дітей, які навчаються у школі, є також учасниками освітнього процесу, тому вони мають повне право відвідати шкільну їдальню та здійснити контроль якості харчування їхніх дітей. Батьки також можуть і перевірити харчоблок, в якому йде процес приготування тієї самої їжі, але щоб це здійснити попередньо необхідно пройти медичний огляд та отримати медичну книжку.
Тобто перевіряти батьки школярів Кривого Рогу в навчальному закладі можуть: присутня чи ні заборонена продукція, а саме чіпси, сухарики, кондитерські вироби, газування, кава та інша шкідлива їжа та напої. Також батьки у школах Кривого Рогу можуть запросити інформацію як мінімум про чотиритижневе меню та технологічні картки, відповідно до яких шкільна їдальня готує їжу для дітей, також копії сертифікатів та інше. Усе це за запиту батьків зобов’язані надати. Батьки можуть перевірити контрольну порцію, вона своєю чергою повинна зберігатися у холодильнику. Крім того, можна здійснювати перевірку чистоти посуду, зважити порцію шкільної їжі, а також купити її і спробувати.
Батьки, а також законні представники учнів шкіл у разі надходження скарг від дітей на якість шкільного харчування можуть створити спеціальну комісію, яка перевірятиме якість харчування. Окрім цього вони можуть увійти до складу та бракеражної комісії, тобто оцінювати кількість продуктів, вже приготовлених страв, їх якості за смаком, запахом, кольором, видом, консистенцією, наявністю документів тощо.
У разі порушень у шкільному харчуванні, які батьки можуть виявити під час проведення перевірки, їм слід звернутися до директора школи Кривого Рогу з письмовою скаргою. Якщо після такого звернення батьки не побачили жодної реакції, то можна звернутися до районного відділу освіти Кривого Рогу або Криворізького Департаменту освіти і науки, а також надіслати скаргу до telegram-боту Держпродспоживслужби.