Середа, 29 Травня, 2024

Потопи у Кривому Розі: які технології застосовують для очищення зливових мереж?

Старі зливові системи є проблемою не лише Кривого Рогу, але й інших міст, які щоразу затоплює після дощу. Зливова каналізація для міської влади та комунальних служб є одним із найслабших місць. Через застарілу систему зливу та її засмічення з міськими потопами влада Кривого Рогу бореться роками. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Вулиця Петра Калнишевського 2016 рік.
96 квартал 2016 рік
Південний ГЗК 2021 рік.

Сильні потопи після дощу

Після дощів Кривий Ріг неодноразово затоплювало, транспорт зупинявся, а людям неможливо було ходити дорогами, вулиці просто перетворювалися на річки. Винуватицею сильних міських потопів є стара і засмічена ливнева мережа, яка роками не справляється з кількістю опадів.

Під час дощів Кривий Ріг затоплює у різних районах, але здебільшого сильні потопи трапляються у Центрально-Міському районі, під час яких неможливий навіть рух. Центрально-Міський район є історичним центром міста, саме звідси у 1775 році почав рости та будуватися Кривий Ріг. Але система зливової каналізації у минулих століттях не розвивалася так швидко, як розвивалося саме місто. По суті раніше земля просто вбирала всю дощову воду, а зі зростанням міста та появи нових будинків, доріг та іншого, територія, яка вбирала у себе воду поступово зменшувалася. Таке стрімке містобудування та застаріла ливнева система перестали справлятися з кількістю опадів і почали створювати міські потопи.

Потопи у Кривому Розі – явище короткочасне. За пару годин вода все ж таки стікає в ливневу систему і великої шкоди міським об’єктам не завдає. Але все ж таки якщо цю проблему не усунути вона почне завдавати матеріальних збитків. У гіршому випадку сильні потопи можуть призвести до розмиву доріг, обвалу ґрунту чи будинку та іншого.

Центрально-Міський ринок 2010 рік.
Центрально-Міський ринок 2016 рік.
Центрально-Міський ринок 2016 рік.

Центрально-Міський ринок 2021 рік.

Як у Кривому Розі борються із потопами?

Для того, щоб дощова вода по зливовій каналізації стікала краще за зливові системи необхідно регулярно очищати. Адже за багато років у зливах могло зібратися листя, гілки, пил, бруд, різне сміття і утворити засмічення, через яке і утворюються потопи.

Комунальні служби Кривого Рогу очищають зливову систему у два етапи. Насамперед комунальні працівники шукають місця зливової системи, де є засмічення. Пошук проблемних місць здійснюється за допомогою робота, який реєструє на відеокамеру стан зливової труби та виводить його на екран комп’ютера. Робот оснащений двома відеокамери, які знаходяться спереду та ззаду пристрою. Управління роботом здійснюється за допомогою кабелю 150 метрів і операторського пульта управління.

Після виявлення засмічених ділянок у зливовій системі, комунальники приступають до другого етапу роботи – очищення. Очищення міської зливової системи здійснюється за допомогою каналопромивочної машини. Вона ж і відкачує мул із зливових труб. Але деякі засмічені ділянки зливової системи потребують не тільки очищення, а й ремонту, заміни пошкодженого трубопроводу та іншого для подальшого повноцінного функціонування.

У 21-му столітті каналопромивочні машини для Кривого Рогу та інших міст України, де виникають потопи, є справжніми санітарами, які борються за екологію та санітарний стан міста.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.