Субота, 27 Квітня, 2024

Історія початку роботи поліції у Кривому Розі

Національна поліція України є державним правоохоронним органом. Діяльність даного органу спрямована на державну політику у галузі захисті прав всіх українців, інтересів та свобод громадянина України. Нацполіція є складовою централізованою частиною Міністерства внутрішніх справ України. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Утворення Нацполіції у Кривому Розі та в Україні загалом є доленосною реформою, адже це зумовило нову історичну епоху правоохоронної системи. Завдяки законодавству України реформа про поліцію знайшло своє відображення в криворізькому сьогоденні. Реформа наблизила українську поліцію до європейського зразка.

Фото: МВС

Правоохоронна реформа

Спроби розбудови поліції у Кривому Розі та в Україні загалом почалася ще з 2012 року, перша спроба була невдалою. Хоч і законопроект розробили, але він застиг. У 2015 році створення поліції стало принципово на першому місці, він набрав обертів та став проектом національного масштабу. Почали розробляти Закон та інші нормативно-правові документи.

На початку листопада 2015 року набув чинності головний Закон України, що регулює діяльність поліції «Про Національну поліцію», який припинив діяльність міліції в Україні та Кривому Розі у тому числі. Вже 23 жовтня 2015 року виконавча гілка влади України – Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про створення структурних підрозділів поліції охорони, що забезпечують охорону порядку. В результаті чого також утворився Криворізький міський відділ Управління поліції охорони в Дніпропетровській області.

Фото: МВС

Початок роботи поліції у Кривому Розі

Кривий Ріг – це за переліком 27-ме місто, яке стало частиною реформи та у ньому запрацювала патрульна поліція. Поліціянти Кривого Рогу почали свою роботу 19 травня 2016 року. Саме в цей день 474 відданих своєму поклику патрульних склали присягу на вірність українському народу та криворіжцям у тому числі. Важливу подію для Кривого Рогу розділив і тодішній Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, голова Національної поліції Хатія Деканоідзе та представники місцевої ланки влади.

Поліцейськими стали громадяни України, середній вік яких становив 27 років. Вони присяглися сумлінно виконувати свої обов’язки та захищати українців. Серед них 20% – жінки. З 474 поліцейських, 336 чоловік мали вищу освіту, а 10% – колишні співробітники міліції. Криворізькі патрульні – це також учасники АТО, їх кількість у 2016 році становила 40, більше половини з котрих воювали на передовій більше року та мають нагороди. На той час очолив криворізьку поліцію Владислав Ткаченко. Він вже був досвідченим, адже служив у київській поліції з моменту її створення.

Фото: МВС

Навчальні заклади Кривого Рогу для майбутніх поліцейських

Кривий Ріг має два навчальних заклади, які виховують майбутніх служителів народу – це Державний юридичний інститут МВС України та Криворізька академія патрульної поліції.

Важливим для поліцейської реформи є період з 2017 по 2019 роки, коли ключовими моментами стало створення нової системи реагування на кримінальні правопорушення, завдяки якій контактний центр Кривого Рогу «102» став реагувати набагато швидше. Також створили комплексну систему відеоспостереження. Криворізькі поліцейські мають відеоспостереження, як частину уніформи «бодікамеру», яка дозволяє слідкувати, як за роботою поліцейських, так і спростовує розслідування правопорушень. До того ж, ситуаційні центри використовують відеонагляд, який дозволяє розпізнавати обличчя злочинців та автономери.

Фото: МВС

Підрозділ ТОР у Кривому Розі

У Кривому Розі діють також спеціалізовані підрозділи, одним з таких є ТОР, правоохоронці якого здійснюють охорону громадського порядку. Його створили у 2018 році, як підрозділ патрульної поліції Кривого Рогу. Це тактичний підрозділ,особовий склад патрульної поліції, ТОРівці мають спеціалізоване оснащення та транспортні засоби, весь час тренуються та вдосконалюють свої навички. Їх діяльність запровадили для досягнення високого рівня боротьби зі злочинністю.

Поліція діалогу у Кривбасі

У 2017 році в Кривому Розі з`явилася поліція діалогу, мета якої є налагодження громадського порядку не силою, а шляхом комунікації. Також, вони часто займають свої позиції під час масових заходів у місті: протести, мітинги та інше. Такий формат охорони порядку є результатом запозичення досвіду Чеської Республіки.

Фото: МВС

Підрозділ КОРД у Кривому Розі

У 2015 році Кривий Ріг почав формувати підрозділи спеціального призначення – КОРД. Так, 29 жовтня почався відбір, який був доволі жорсткий. Місць було 1200, за слова тодішнього Міністра МВС Арсена Авакова, то відбір до даного підрозділу був досить тяжким та жорстким. Основною метою криворізького КОРДу є боротьба з озброєними злочинцями та визволення заручників.

Важливим для правоохоронної реформи є й утворення Департаменту протидії злочинності та Департамент стратегічних розслідувань. У травні 2016 року Дніпропетровська область отримала 34 дільничних, які наразі несуть службу й у Кривому Розі.

Фото: МВС

Грошові виплати для поліцейських Кривого Рогу

Заробітна плата поліцейських у Кривому Розі у 2016 році становила 5 000 грн, на початку 2017 року вона зросла до більше 6000 грн, у 2018 році вона складала понад 9 тисяч гривень. На сьогодні поліцейський отримує грошове забезпечення більше 12 тисяч грн.

У 2021 році та на початку 2022 співробітники поліції Кривого Рогу та України загалом почали стрімко звільнятися, тому Кабінет Міністрів України вирішив підвищити заробітну плату поліцейським. Так, вже наприкінці січня 2022 року грошову виплату поліцейські отримають підвищену. Першими хто отримає вже підвищену зарплату – це патрульні, спецназівці, поліцейські, що виконують службові зобов’язання в зоні ООС. Наступне підвищення обіцяють вже у квітні 2022 року.

Таким чином, Національна поліція розвивається стрімко, так як і в усіх містах України. Дана реформа стала поштовхом до європейської моделі побудови правоохоронних органів в Кривому Розі та на території всієї країни. До того ж, на сьогоднішній реформа правоохоронної системи та запровадження поліції у Кривому Розі триває і надалі. Влада удосконалює підрозділи та професійні навички співробітників поліції.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.