Понеділок, 7 Жовтня, 2024

Чи вигідно купувати дрова у складометрах?

Якщо вам потрібно закупити запас дрова для опалення будинку, підприємства або просто для того, щоб посмажити шашлик, то потрібно вирішити, в якому вигляді ви їх збираєтеся придбати. Дрова до Києва https://baza-drov.com.ua/uk/drova/ доставляють по-різному – колотими та неколотими, насипом, у тарі та складометрами. Як саме найвигідніше замовити дрова?

Складометр чи кубометр?

Треба розуміти, що кубометр чи складометр – це метод упаковки дров, а одиниця обсягу. Відрізняється він методом укладання палива в кузові, хоча кубометр можна перетворити на складометр, і навпаки.

  • Кубометр.

Кубометр – це обсяг палива, що міститься в умовному кубічному метрі. Існує щільний куб деревини – це одиниця об’єму, в якій продають діловий ліс, а є кубометр навалом, у якому привозять колоті дрова для опалювальних потреб та інших цілей.

  • Складометр.

Складометр дров – це ті ж колоті поліни, які містяться в умовному кубічному метрі, але щільно складеними. За рахунок меншої кількості зазорів між полінами, у складометрі більше дров, тому він дорожчий за кубометр насипом.

Різниця між складометром та кубометром становить 0,7 – це коефіцієнт перерахунку одного показника в інший. Якщо вам привезли, наприклад, 10 кубометрів дров навалом, то щоб дізнатися, скільки в цьому обсязі складометрів, достатньо 10 помножити на 0,7, вийде 7 складометрів.

Що ж вигідніше – купувати дрова кубометрами чи складометрами? Насправді точної відповіді на це питання немає, адже різниця між цими одиницями обсягу тільки в методі укладання та кількості дров, тому що в кузов однієї і тієї ж марки машини складометрів міститься більше, ніж дров насипом.

Вартість одного складометра дров однакової породи коштує на третину дорожче, ніж одного куба, але самих дров там на третину більше. Так що ціна за один оберемок дров, що в першій, що в другій одиниці обсягу приблизно однакова. Різниця тільки в націнці постачальника, в однієї компанії можна купити дешевші дрова, в іншого дорожче. Щоб дізнатися, у кого дрова дешевші, якщо вони продаються в різних показниках укладання, слід перевести один із показників в інший, тобто звести одиниці об’єму в якийсь один – у кубометри, наприклад, і тоді порівняти ціни на них.

Приклад

Вам потрібно придбати 20 кубів дров. Постачальник №1 продає дрова за ціною 1800 грн. за кубометр, а постачальник №2 – по 2000 грн. за складометр. На перший погляд перший варіант дешевший, але давайте переведемо 20 кубів дров у складометри:

20 * 0,7 = 14 складометрів

Якби ви купували 20 кубів по 1800 грн, ви заплатили б 36000 грн. Але якщо розділити цю суму на 14 складометрів, то вартість 1 складометра виходить 2571 грн, а це на 571 грн дорожче, ніж у другого постачальника.

Купити дрова у Києві та Київській області вигідно та подешевше можна тут – https://baza-drov.com.ua/uk/, даний постачальник доставляє дрова у кубометрах та складометрах за доступними цінами весь сезон. Ви не будете стояти у довгих чергах, чекаючи на своє паливо. Дрова завантажуються в кузов швидко та вивантажуються безкоштовно.

Успішної вам угоди та тепла у будинку!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.