Розташований парк в Центрально-Міському районі по вулиці Мартіна Шимановського і має площу в 16 гектарів. На даний момент парк прикрашає весь район Гданцівки. Далі на kryvyi-rih-future.
Історія
Перш парк носив зовсім іншу назву – Комсомольський і був створений відповідно місцевими комсомольцями в далекому 1935 році.
У парку на центральній алеї розташована братська могила Підпільної комсомольської організації Решетняка. Організацію створив 16-річний учень середньої школи №15. До складу її входили 7 осіб, це були друзі та однокласники Решетняка. Хлопці в той час ходили в гурток радіолюбителів, що 1942 році допомогло їм виготовити перший трьохламповий приймач і надалі вони стали діставати зведення від інформативного відомства СРСР, писати їх від руки на аркуші і розвішувати їх по місту. Згодом це переросло в регулярний випуск листівок з закликами жителів до боротьби проти німецьких загарбників.
Готуючись до збройного повстання в 1943 році всіх 7-ми членів команди затримали. Цілий місяць їх мучили і випитували інформацію. В результаті суд виніс вирок про розстріл 5-х підпільників. Серед інших один був зрадником, а іншій замінили винесений раніше вирок на те, щоб вона відпрацювала на руднику Рура 15 років. Тіла страчених молодих людей поліцаї вивезли в яму на звалищі за криворізьким кладовищем, а вже після звільнення Кривого Рогу в 1944 році тіла молодих підпільників були перепоховані з усіма почестями в парку, а над їх похованням був поставлений пам’ятник у вигляді 5-ти молодих людей у час розстрілу.
З роками парк почав заростати деревами і перетворився в дубовий гай, ввечері страшно було проходити через нього, бо освітлення було відсутнє і були непоодинокі випадки нападу і грабежу.
Реконструкція
У 2017 році парк був закритий. Стартувала довгоочікувана реконструкція аж за цілих за 118 000 000 грн, яка затягнулася на довгих 4 роки.
Жителі неодноразово були обурені діями які там відбувалися. Вирубкою старовинних дубів і вивезенням деревини, затяжною реконструкцією, неправильною посадкою молодих дерев, корупцією й іншими речами.
У 2019 парк повністю був готовий до відкриття, навіть почали впускати людей, але це тривало всього лише один день, після парк був знову закритий і залишений. З роками природа дала знати своє, і новітній парк перетворився в зону відчуження. Парк покрився двометровими заростями амброзії і борщівника, крізь викладену плитку виросла трава.
Після візиту зони відчуження виявилося, що лавці не прикручені до землі, освітлення в парку немає, в парк може зайти будь-хто хоче і взяти що хоче.
Виявилося що після реконструкції парк не був зданий місту і для подальших дій в ньому, місту необхідно його було прийняти на баланс. Жителі міста після побачених фото в соціальних мережах і новинах були просто в жаху, почалися звернення до міської влади, депутатів, деякі активісти самовільно почали зривати паркан, яким було обгороджено парк. І буквально через місяць після того як фото реконструйованого парку потрапили в мережу, парк знову виглядав новим і вже чекав відвідувачів. Міська влада прикрутила лавочки до землі, в парку з’явилося світло, весь бур’ян був знищений.
Парк повністю розпочав своє функціонування восени 2020 року. Зараз активно приймає жителів міста. На березі і в середині парку розташовані альтанки, є дитячий майданчик, майданчик для вигулу собак і будинок матері та дитини, а також в парку ведеться відеоспостереження.
Не збереглися на сьогоднішній день деякі світильники які були розташовані вздовж стежок. Ялинки і деякі інші посаджені дерева на жаль не прижилися і були викопані.
Завдяки відкритому парку Гданцівка ожила. У парку можна орендувати самокат, сходити на пікнік або почитати в альтанці книгу.