Кривий Ріг славиться не тільки великими покладами залізної руди але і кількістю зелених зон для відпочинку. Практично в кожному районі є кілька парків та скверів у яких дуже люблять проводити час місцеві жителі. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.
Зелена територія Кривого Рогу становить більше ніж 16-ть тисяч гектарів. У загальній кількості в Кривбасі є близько 22-х парків, загальна площа яких займає 2800-т гектарів, 76-ть скверів загальна територія яких більше 99-ти гектар, 16-ть садів, чия площа становить 54,7 гектара, 21-н бульвар – 51,7 гектара і безліч інших зон відпочинку, чия площа перевищує 804 гектара.
Всі ці перераховані місця для відпочинку криворіжців і гостей міста створюють дуже комфортні умови. На території цих об’єктів постійно проводяться заходи з облаштування, екологічні заходи, які трохи покращують стан Кривбасу.
Центрально-міський район
У списку будуть представлені зелені зони Центрально-Міського району, їх стан і історія. Центрально-Міський район – це район з якого почалося місто. Тут знаходитися історичний центр і тут був створений перший безкоштовний громадський парк.
Цікаві інформація про район:
- До 1936-го року район іменувався Єжовським
- Територія становить 6642 гектари
- Населення близько 82 тисяч чоловік
Парк імені Федора Мершавцева
Парк є одним з найстаріший парків в місті. У 1884 році його засновник Мершавцев переїхав до Кривого Рогу і захопився садівництвом. Він садив по правому березі Саксагані різні дерева і чагарники, деякі привозив навіть з-за кордону. Згодом його хобі переросло в справжній парк, який став першим безкоштовним громадським парком.
Недалеко від парку стоять залишки домоволодіння засновника парку. Їх можна побачити по вулиці Грановського 9.
Мершавцев розвивав свій парк. Він займався не тільки висаджуванням дерев, а й створив у ньому фонтан, гойдалки і найвідомішу в Кривому Розі на сьогоднішній день Човнову станцію. Федір займався розвитком парку до самої смерті, яка його застала в 1908 році.
Коли після війни почалися важкі часи, людям було холодно і нема було чого їсти вони стали вирубувати паркові дерева. Через це парк фактично припинив своє існування.
З роками влада виділила землі на розвиток парку, найняли спеціальних людей для догляду за рослинами. З 1926 року стягувалася плата за вхід, відкрився літній кінотеатр. Парк знову ожив, він став центром проведення всіх заходів в місті.
З 1932 року йому дали нове найменування на честь ювілейного виходу газети Правда.
Назва Правда парк носив впродовж 82 років, до моменту декомунізації. Після чого найстаріший парк міста отримав назву на честь свого засновника Федора Мершавцева, але в народі досі його називають парк Правди.
Зараз це місце залишається центром проведення різних міських заходів, змагань, ярмарків і виставок. Тут знаходиться одна з найголовніших визначних пам’яток міста – Човнова станція. У її входу в 2021 році був оновлений ландшафтний дизайн. Тут є міський пляж на якому багатолюдно в будь-який час року, ресторан, кафешки і безліч інших розваг. Територією всього парку виставлені величезні камені з інформаційними табличками. Площа всього парку займає 15,7 гектара.
Парк Гданцівський
Площа парку на даний момент становить понад 16 гектар. Заснований парк був в 1935-у році комсомольцями, і відповідно носив назву Комсомольський.
У самому центрі парку знаходиться братська могила Підпільної комсомольської організації Решетняка.
У парку на центральній Алеї розташована Братська могила Підпільної комсомольської организации Решетняка. Її створив в ті юні роки хлопець 16-ти років і запросив в неї своїх друзів. Всі вони були радіоаматорами і ходили навіть до відповідного гуртка. У 1942 році це хобі їм допомогло зробити перший трехламповий приймач, за допомогою якого вони змогли дізнаватися відомості від інформаційного відомства СРСР, які переписували від руки на листочки і поширювали по місту, що з часом переросло зі звичайних листів до закликів до боротьби проти німецьких загарбників.
Під час підготовки до повстання 1943 року всіх семи учасників організації затримали. Протягом 30-ти днів вони були над ними знущались, з них намагалися вибити інформацію. Після цих каторг суд прийняв рішення про розстріл п’ятьох хлопців. Один учасник організації виявився зрадником, а іншу дівчинку відправили працювати на рудниках Рура соком на 15 років. Тіла були вивезені в яму за криворізьким кладовищем. Після того як Кривий Ріг був звільнений в 1944 році тіла були перепоховані з усіма почестями в теперішньому парку Гданцівський. Над похованням була поставлена скульптура у вигляді п’яти молодих хлопців під час розстрілу.
Роками за парком ніхто не доглядав, все приходило в занепад, заросло деревами і кущами. Парк став схожий на дубову хащу. Увечері страшно було йти через парк, траплялися неодноразові напади та пограбування місцевих жителів.
Тільки в 2017 році парк закрили на реконструкцію. Вона тривала довгі 4 роки. На реконструкцію виділили 118 мільйонів гривень. Це була досить скандальна реконструкція, яка викликала масу скандалів з боку криворіжців з приводу вирубки старовинних дерев їх вивезення, занадто тривалими роботами, неправильної висадкою молодих дерев, корупцією і безліччю інших речей.
Тільки восени 2020 го року парк підготували до відкриття. Зараз це найсучасніший парк в місті із затишними альтанками на березі річки, велодоріжкою, альтанками всередині парку, зручними лавками і шикарним дитячим майданчиком.
Парк імені Юрія Гагаріна
Ще один з найулюбленіших парків криворіжців, тут завжди багатолюдно. Паркова зона займає територію в 7 гектарів. При вході в парк відвідувачів зустрічає сонячна система виконана з металу, в парку досить різних металевих фігур. Тут є де розважитися дітям, тут знаходяться кілька дитячих майданчиків, зони для занять спортом, кафе, батути і просто зони для відпочинку. У річці яка омиває парк можна зустріти плаваючих черепах і нутрій. У 2020 році був відкритий ще один міст ведучий в парк зі Свято-Миколаївської вулиці.
Парк Карачунівський
Раніше парк називався на честь учасника громадянської війни Івана Павлова, який був уродженцем Кривого Рогу. На даний момент це просто зелена зона знаходиться,яка поблизу промислових підприємств.
За парком періодично стежать, щоб він був в доглянутому стані і не був схожий на гущавину: стрижуть траву, чагарники, висаджують рослини, прибирають сміття. Але на жаль парк все одно виглядає досить старо. Лавок в ньому немає давно, укладені старі квадратні плити. Місцеві жителі частіше вкорочують через нього шлях ніж відпочивають.
Сквер біля авіаколеджу
Сквер зовсім невеликий, але популярний серед жителів які живуть поруч. У сквері встановлено літак Як-40. Перебуває сквер по вулиці Купріна і займає площу в 6 000 метрів квадратних.
Сквер біля пам’ятника Жертвам голодомору
Досить популярне місце для прогулянок серед жителів найближчих будинків. Раніше на місці цього скверу знаходилося старовинне єврейське кладовище.
Сквер біля пам’ятника Михлик
Сквер знаходитися по вулиці Олександра Поля. Він не дуже великий, видно що давно не реконструювався, але за його чистотою регулярно стежать. Тут є кілька крамничок, де можна присісти і відпочити.
Сам Василь Ілліч Михлик був пілотом, двічі герой СРСР, за час війни їм було здійснено 188-м бойових вильотів, було знищено 29-ть танків противника, 127-м автомашин, 48-м вантажних візків, 15-ть місць зенітної артилерії і 8-м мінометних батарей. Він був учасником багатьох битв в небі, деякі з них це: битва на Курській дузі, сутички під Орлом, Брянськом, брав участь в боях проти блокади Ленінграда, бився під Нарвою і Псковом, на Карельському перешийку.
Бюст був встановлений 23 лютого 1949 року.
Сквер біля пам’ятника Олександру Полю
Перебувати сквер між двома житловими будинками, площа його невелика становить
2 тисячі метрів квадратних і в ньому розташовано всього кілька лавок. Через сквер люди часто скорочують шлях.
Міні-сквер по Свято-Миколаївської вулиці
Сквер знаходитися на задньому дворі багатоквартирного будинку. У ньому особливо нічого немає, старий непрацюючий фонтан, радянські скульптури і різна рослинність.
Сквер Музейний
Перебувати сквер по вулиці Каунаська, прямо навпроти Краєзнавчого музею. Сам сквер дуже маленький, займає площу в 900 метрів квадратних. Тут встановлені лавочки, тому є де присісти і відпочити.
Сквер по вулиці Алмазній
Невеликий сквер в районі Карачунів, його площа становить 3 тисячі метрів квадратних.
Сквер по вулиці Купріна
Площа скверу займає територію в 13 тисяч метрів квадратних. Тут люблять відпочивати криворіжці з приватного сектора, грати діти на майданчику і кататися на велосипедах.
Сквер по вулиці Петра Калнишевського
Місце досить старе, давно не реставрувалося, але воно користується дуже великою популярністю. Тут постійно можна бачити як гуляють закохані пари, як гуляють мам з колясками по набережній та грають діти на дитячому майданчику.
Територія скверу становить 17 метрів квадратних.
Сквер по вулиці Пушкіна
Територія зеленої зони невелика – 4 тисячі метрів квадратних. Вся зона огороджена парканом, стоять довгі лавки, в центрі скверу розташований пам’ятник Олександру Пушкіну. Сквер також досить старо виглядає, але все одно вважається улюбленим місцем для відпочинку тих, хто живе поруч і студентів, так як через дорогу перебуває корпус Криворізького національного університету.
Свято-Миколаївський сквер
Сквер дуже красивий і популярний для відпочинку серед криворіжців. У 2016 році сквер повністю реконструювали, поклали нову плитку, поставили нові лавочки, зробили освітлення і поставили пам’ятник Святому-Миколаю. Під час реконструкції був розкопаний фундамент старовинної церкви та інші археологічні розкопки. Зараз цю пам’ятку накрили склом і кожен відвідувач скверу може подивитися, що раніше знаходилось на цьому місці.
Сквер по вулиці Українській
Невелика зелена зона в 7 тисяч квадратних метрів користується великим попитом у криворіжців,що живуть поруч в багатоповерхівках . Особливо популярний тут дитячий майданчик, на ньому завжди дуже людно.
Сквер Чумацький
Площа скверу становить 45 тисяч метрів квадратних. Досить затишне місце для відпочинку і прогулянок.
Сквер на площі Визволення
Сквер досить популярний. Він довгий час був напівпокинутий, не реставрований, в ньому не було ні лавок, ні урн. Від недавнього часу там поставили лавочки, регулярно стежать за чистотою і висаджують квіти. Тепер в сквері з комфортом можна відпочити.
Також тут встановлено пам’ятник – Танк Т-34, присвячений танкістам, які визволяли Кривий Ріг. Окупація Кривого Рогу тривала з серпня 1941 року по лютий 1944 року. Щороку 22 лютого криворіжці відзначають цю подію.
Монумент Танк Т-34 з порядковим номером 23 було встановлено 8 травня 1972 року, що в народі більш відомий як “тридцатьчетверка”. Танк за воєнні роки подолав сотні кілометрів, брав участь у визволенні Праги.