Кривий Ріг не тільки велике місто, але і саме протяжне місто у всій Європі. Довжина міста від самої північної точки до найпівденнішої точки досягає 126 км. І на всій протяжності міста розташовуються безліч різноманітних знаменитих місць Криворіжжям, пише kryvyi-rih-future.com.ua.
Квітковий годинник
Годинник знаходиться в парку Героїв у Металургійному районі. Вони є найбільшим квітковим годинником у всій Європі. Відкриття годинника відбулося в 2011 році до 20-го ювілею Незалежності України. Розміри годин захоплюють, діаметр циферблата досягає 22 метрів, довжина годинникової стрілки 8 метрів, а хвилинної 12,5 метрів. Під годинником перебуває приміщення в якому розмістилася відеогалерея Криворізького краєзнавчого музею. Пишністю квіткового годинника можна насолодитися в теплу пору року, коли за допомогою майже 22 тисяч рослин створюють унікальний малюнок. Увечері годинник підсвічуються вогниками.
Човнова станція
Човнова станція перебуває в середині історичного місця де зливаються річки Інгулець і Саксагань та звідки місто бере свою назву. Станція розташовується в Центрально-Міському районі в парку імені Федора Мершавцева. Відкрита була в 1957 році і є перлиною міста і улюбленим об’єктом криворіжців.
Тут відвідувачі парку зможуть помилуватися дивовижним архітектурним творінням, взяти в оренду човен або катамаран, а також помилуватися цвітінням водних лілій, які знаходяться прямо біля човнової станції. Це так само улюблене місце для фотосесій, для молодят і запуску вінків на свято Івана Купала.
Козак Ріг
Цей пам’ятник присвячений легендарному засновнику міста. За легендою Козак Ріг побудував собі будинок самє в місці злиття двох річок Інгулець та Саксагань. У боях козак втратив одне око та его прозвали Кривим. А коли хтось проїжджав повз місце де жив козак, говорили: “А чи не заїхати нам до Кривого Рогу?”. Козак помер, а назва місця збереглася.
Задум про створення пам’ятника на честь Козака Рогу виникла ще в 1970 році, а реалізували ії у 2011 році. Відкрили пам’ятник до Дня міста, його висота становить 2,5 метра. До цього дня бронзова статуя прикрашає головну алею біля Криворізької міської ради в Металургійному районі по вулиці Героїв АТО.
Трамвай-гібрид
Криворізький метрополітен – це унікальна транспортна система, яка поєднує в собі всі деталі метрополітену і трамвая. Проект був розроблений ще в 1972 році, а відкриття метро відбулося в 1986 році. Метротрам є єдиним об’єктом в Україні де законний лівосторонній рух.
За день Криворізький метротрам може перевозити до 80 тисяч пасажирів. Має три лінії і 15 станцій, 11 станцій розташовані над землею їх лінія становить 18 кілометрів, а 4 станції знаходяться під землею, довжина їх лінії становить 7 км. Загальна довжина всієї мережі метро досягає 26,7 кілометра, включаючи в себе 2 вагонних депо.
Найбільший кар’єр в Європі
Кар’єр був створений в 1955 році, в цьому місці знаходиться величезний запас руди, якого вистачить аж до 2050 року. Кар’єр відноситься до Південного гірничо-збагачувального комбінату, в ньому донині ведуться роботи з видобутку залізної руди. Він є гігантом у своєму роді, глибина кар’єру становить 426 метрів і вона поступово зростає. Також на кар’єр проводяться екскурсії, на краю кар’єра розташований оглядовий майданчик з якого відкривається неповторний вид. Видобуток корисних копалин настільки масштабний, що з балкона оглядового майданчика всі величезні БЕЛАЗи, склади поїздів, гігантські крани здаються іграшковими. Два рази на тиждень проводять масовий вибух, його теж можна побачити якщо потрапити в цей час на екскурсію. Дуже добре вибух чують жителі прилеглих районів, він схожий на невеликий землетрус.
Шахти близнюки
Шахти близнюки знаходяться в Тернівському районі по вулиці Лаштоби 2. Назва цієї шахти Гвардійська, першу залізну руду підняли в 1964 році з горизонту 552 метри. Нові горизонти більше ніж на 1300 метрів відкрили в 2006 році. Практично за 50 років закритого видобутку, було піднято на поверхню близько ста мільйонів тонн залізної руди. Проїжджаючи на машині або громадському транспорті гіганти відразу кидаються в очі.
Навколо шахти за роки роботи утворилися провальні воронки через те що руду вилучають і утворюється порожнеча, а земля просідає утворюючи величезні ями.
Місце падіння метеорита
Це місце знаходиться в Тернівському районі, так званому ландшафтному заказнику державного значення Балка Північна Червона. Існує версія що Балка виникла в результаті падіння метеорита. На схилах балки виходять унікальні кам’янисті утворення, а по її дну біжить струмок.
В кінці 19 століття дві сторони балки з’єднував залізничний міст. Під час війни його підірвали і від мосту залишились одні кам’яні 30-метрові колони. Зараз це місце дуже популярне серед такого екстремального спорту як скелелазіння.
Танк Т-34
Танк перебуває в центрі площі Визволення в Центрально-Міському районі. Цей пам’ятник поставлений на честь танкістів-визволителів від німецької окупації яка тривала з серпня 1941 року по лютий 1944 року. Танк за весь воєнний період проїхав сотні кілометрів, а також брав участь в визволення міста Праги.
Музичний фонтан
Фонтан розташований на кільці 44-го кварталу. Був побудований за благодійні фінанси в 2009 році. Фонтан зроблений відповідно до сучасних технологій і виключно з українського матеріалу.
Навколо фонтану розставлені лавочки, щоб відвідувачі могли сісти і насолодитися синхронною грою водяних гейзерів під різноманітну музику.
Гірська техніка
Перед Палацом культури Північного гірничо-збагачувального комбінату на мікрорайоні Даманський по вулиці Маршака 1-в перебуває музей просто неба.
На вулиці стоять експонати гірської техніки, їх небагато, але вони дивують своїми габаритами. Є величезний ківш з екскаватора, вагони самоскиди, які могли піднімати до 105 тонн, шахтний електровоз з вагонеткою, бульдозер, конвеєр і багато іншого гірничої техніки і її елементів.