Нещодавно стало відомо, що в Кривому Розі виставили на торги будівлю легендарної шерстопрядильної фабрики. Цього літа було проведено демонтаж адміністративної будівлі фабрики компанією “Інвест-партнер”, після чого побутовий корпус був висунутий на аукціон за 5,5 мільйонів гривень. Дана нерухомість є предметом іпотеки та навесні поточного року перейшла у власність Укрексімбанку. Більше на сайті kryvyi-rih-future.com.ua.
Площа будівлі, яку висунули на торги, становить 6697,7 квадратних метра. Заявки на торги прийматимуться до 23-го грудня.
На вигляд будівля має стерпний вигляд. Хоча там можна було б здійснити косметичний ремонт. З фото можна визначити, що найімовірніше цей корпус фабрики не був порожнім.
Найкращі роки ШПФ
Колись Криворізька ШПФ була однією з найкращих у своїй діяльності у всій Європі. Її потужність могла досягати 8500 тонн першокласної пряжі на рік. Площа всього виробництва, всіх приміщень та цехів становила 70 га. Тоді продукцію з фабрики відправляли більш ніж на п’ятдесят підприємств, які були розташовані в абсолютно різних куточках СРСР. Наприклад, за 1986 рік було продано товари більш ніж на 257 мільйонів рублів. В асортименті заводу була пряжа для трикотажної промисловості. Тоді її було 50 видів і 60 колорів.
Старт роботи підприємства було здійснено восени 1976 року. ШПФ дуже швидкими темпами розвивалося і незабаром стало провідною компанією у сфері виготовлення пряжі. Його знав весь пострадянський простір і Європа, а криворіжці пишалися своєю фабрикою, що розвивалася.
За період своєї діяльності з 1976-го року по 2001 рік підприємством було виготовлено 121 тисячу тонн пряжі та 62 тисячі вовняних ковдр. Підприємство було провідним і таким, що розвивається, а місцеві жителі з гордістю розповідали про Криворізьку ШПФ. У ті роки на фабриці працювало більш ніж 4 тисячі криворіжців, 41-н працівник фабрики був нагороджений відзнакою за сумлінну працю.
Для зручностей працівників фабрики було заплановано будівництво ще однієї станції швидкісного трамвая. Все для того, щоб співробітники могли швидко і зручно добиратися до роботи. Окрім станції, планувалося будівництво нових житлових мікрорайонів.
Будівництво станції здійснювалось за спецпроектом. В основі будівництва лежали пірамідальні споруди.
На станції є платформи, їхня довжина становить сто метрів. Під землею спеціальний перехід. Роботи з будівництва виконані приблизно 80%. Але співробітникам ШПФ так і не вдалося випробувати нову зручність, бо фабрика збанкрутувала, а станцію було законсервовано на довгі роки.
Справа про банкрутство
З 2001-го року на ШПФ почалася справа про банкрутство. Тоді Арбітражний суд відкрив процес санації, розробили відповідний план і зібрали кредиторів. Цілий рік на фабриці проводилися заходи, які б могли відновити платоспроможність ШПФ. Але заходи не дали жодних результатів, тому у 2002-му році суб’єкт був визнаний банкрутом. Все майно фабрики почали поступово продавати, продають і досі.