У сучасному світі годинник став не обов’язковим аксесуаром, оскільки час і дату можна дізнатися на своєму смартфоні. Сьогодні годинник – стильна прикраса, яка наголосить на статусі ділової людини, доповнить образ, для людей військових та інших професій буде вимірювачем не лише часу, а й інших параметрів. Механічний годинник вибирає для себе любителів «класики», які цінують не тільки зовнішній вигляд, але й готові постійно їх заводити, перетворюючи це на особливий ритуал.
Що вибрати: браслет чи ремінець?
Якщо вибір впав на механічний годинник, кожен їх власник повинен пам’ятати, що механізм дуже чутливий до пилу, вологості та конструкція дуже тендітна, може пошкодитися при падінні та ударі. При виборі годинника також важливим залишається питання у виборі їх кріплення.
Можна вибрати металевий браслет. Його головною перевагою буде те, що він довше прослужить, з деякими моделями годинників, які оснащені металевим браслетом, можна плавати. Він універсальніший, ніж ремінець. При правильному догляді термін носіння може досягати 20 років.
Браслети можуть бути виготовлені із золота або титану, що надає годинникам легкості. Але такі моделі не радиться купувати для щоденного носіння, оскільки ці метали можуть швидко покритися подряпинами. Такі аксесуари слід носити лише на зустрічі чи важливі заходи.
При виборі ремінця підхід індивідуальний. Матеріал різноманітний і це може бути як шкіра змії, так і звичайний каучук.
Головними «плюсами» ремінця виділяють:
- вони майже не відчуваються на руці;
- м’які;
- можуть пропускати повітря;
- не реагують на низьку температуру;
- виглядають солідніше.
З «мінусів» можна виділити те, що ремінець прослужить менше, ніж браслет, він намокає, може збирати бруд.
Як правильно підібрати розмір годинника
Головними критеріями, за якими підбирають розмір годинника, виділяють:
- Висота корпусу – вимірюється від точки опуклості скла до точки на нижній кришці. Висота понад 9 мм вважається масивною. Для тонкого зап’ястя експерти рекомендують вибирати моделі з нижчою висотою корпусу.
- Довжина ремінця/браслету. Необхідно виміряти обхват зап’ястя, а далі відштовхуватися від цього показника. Для обхвату 140-160 мм вибирають довжину 105/65 мм; для 160-170 мм – 115/70 мм; для 165-175 мм – 120/75 мм; для 170-180 мм – 125/80 мм; для 190/210 мм – 140/85 мм.
- Ширина. Для визначення ширини рекомендується користуватися правилом: ширина ремінця або браслета повинна бути в 2 рази меншою, ніж корпус.
Підібравши годинник правильного розміру, можна забезпечити не лише комфортне носіння, але й ефектно підкреслити стиль.