Середа, 29 Травня, 2024

Як криворіжанкам зареєструвати новонароджену дитину за кордоном

Ще на початку війни, яку розв’язала Росія проти України, велика кількість криворіжанок вирішили евакуюватися в сусідні країни. В основному це мами з дітьми та вагітні жінки, які насамперед думають про безпеку дитини. Та деякі мешканки Кривого Рогу, які евакуювалися за кордон, народжують там. Отже, у них виникає питання як правильно і де зареєструвати новонародженого. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Як здійснюється процес реєстрації дитини

Насамперед після народження дитини за кордоном протягом місяця мешканка Кривого Рогу має звернутися разом з дитиною на державну реєстрацію в консульстві України та надати заяву про народження.

За кордоном дипломатичні представництва та консульства України займаються реєстрацією новонароджених дітей. Консул визначає походження дитини і відповідно реєструє його ім’я, прізвище та по батькові. Реєстрація дитини у свою чергу здійснюється за місцем, де проживають батьки дитини, або ж за письмовою заявою одного з батьків. У разі смерті або хвороби батьків, або ж з якихось інших причин неможливості реєстрації дитини, тоді реєстрація новонародженого здійснюється за заявою родичів або представника медзакладу, де народилася дитина і перебуває в даний момент.

Якщо криворіжанка народила, перебуваючи у повітряному, морському чи річковому судні, у поїзді та в якомусь іншому транспорті реєстрація дитини здійснюється у найближчому консульстві України.

Інструкція для реєстрації криворіжанок, що народили за кордоном

Криворіжанки, які народила за кордоном, необхідно звернутися до консульства за реєстрацією дитини та мати при собі такі документи:

  • документ, який видав медзаклад при народженні дитини. У разі народження дитини за межами медустанови, потрібна довідка лікаря, який надавав допомогу під час пологів. У разі пологів вдома, без надання медичної допомоги, факт народження дитини має бути підтверджений двома підписами свідків, які були присутні на пологах, крім цього в даному випадку ще знадобиться документ, який свідчить про знаходження немовляти під наглядом медзакладу;
  • паспорти, що засвідчують особу батька дитини, можна одного із батьків. У разі неможливості пред’явити паспорти, дані про другого батьки надаються на основі свідоцтва про шлюб;
  • документ, на підставі якого вносяться відомості про батька новонародженої дитини:
  • документ про одруження;
  • заяву батька про визнання батьківства;
  • спільну заяву матері та батька дитини, якщо ті не перебувають у шлюбі;
  • заяву від матері та її чоловіка про невизнання чоловіка батьком новонародженої дитини;
  • заяву батька дитини та дружина матері дитини.

Криворіжанкам, які народжували за кордоном, треба звернутися у консульство для реєстрації дитини не пізніше одного місяця з моменту народження немовляти. У разі народження мертвої дитини не пізніше трьох діб.

Слід зазначити, що у Кривому Розі не дивлячись на важкий воєнний час породіль продовжують обслуговувати міські пологові будинки та перинатальні центри. Крім того, до міських пологових будинків приймають і переселенок.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.