Неділя, 28 Квітня, 2024

Човнова станція – дивовижне місце Кривого Рогу. Історія з минулого та романтика сьогодення

Усі ми полюбляємо час від часу відволіктися від рутинного життя. З цією метою ми культурно збагачуємось, займаємось спортом, проводимо час з рідними та насолоджуємось природою. Завдання знайти цікаве місце, де людина буде почуватися комфортно постає важливим, мабуть, для кожного українця. Так, більшість мешканців Кривого Рогу вважають відповідним варіантом для відпочинку саме Човнову станцію та парк, у якому вона розташована. Природа, різноманітні насадження та пейзажі просто не можуть залишатися непоміченими та здатні заманити будь-кого у цю місцевість. А історія створення дуже захоплива та викликає цікавість дізнатися про це більше на kryvyi-rih-future.

Початок створення архітектурного витвору

Без сумніву, дана Човнова станція є дивовижним витвором архітектури. Не менш вражають і люди та обставини, що безпосередньо пов’язані з побудовою даного об’єкту. Навколо історії його створення шириться безліч теорій та тверджень, але найпоширенішою є думка про те, що саме Василь Суманеєв був архітектором, а Леонід Пержа – скульптором. Завдяки їхнім ідеям та творчому потенціалу і з’явилося на світ це диво на воді.

Основоположником парку вважають дворянина Федора Мершавцева, який вирішив насадити навколо свого дому квітучий сад. Відкриття першого парку Кривого Рогу, який могли вільно відвідувати звичайні люди відбулось на початку ХХ століття. Саме місце вражало своєю красою, існує інформація, що засновник багато подорожував і навіть придбав у Європі саджанці вишні, які пізніше розквітнули у парку. Але відкриття головної прикраси – Човнової станції відбулось значно пізніше, у 1957 році. Окрім архітектора та скульптора відомими також стали В’ячеслав Чиж та Анатолій Ярошенко, їм вдалося виліпити основні деталі майбутньої станції. Про це повідомляє ДІЮЧА ІНДУСТРІЯ.

Улюблене місце криворіжців

З моменту створення ця локація приваблює велику кількість закоханих пар. Тут нерідко можна споглядати за весільними зйомками, фотосесіями закоханих та романтичними побаченнями. Про це свідчить і міст, що прокладає дорогу до станції. Він увішаний купою замків, які були надійно зчеплені молодими парами. Це своєрідний символ відданості, сили почуттів та віри у справжнє кохання. Важко навіть уявити кількість ключів, що були кинуті у річку на знак нерозлучності.

У теплу погоду на станції можливий прокат човнів та катамаранів, це слугує гарним шансом влаштувати побачення та усамітнитися або просто розважитись із сім’єю. У парку майже на кожне свято влаштовують традиційні міні-фестивалі та ярмарки. Наприклад, під час святкування Івана Купала Човнова станція перетворюється на своєрідний плацдарм для запуску віночків у воду. Улітку та на початку осені можна побачити ще одне не менш захоплююче явище – розквіт латаття. Ця чудернацька рослина знаходиться одразу біля платформи споруди. Відвідувачі можуть не лише поглянути на її красу, але й відчути приємний аромат.  Мешканці міста просто обожнюють приходити сюди. Люди насолоджуються краєвидами річки, проводять час у медитаціях, роблять чудові знімки та вигадують нові ідеї для своїх проєктів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.