У Кривому Розі живуть дуже ініціативні та активні громадяни. Криворожан завжди непокоїла доля міста, того чи іншого міського об’єкту та іншого. Тож мешканці Кривого Рогу через електронний сервіс часто подавали петиції міській владі. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.
Як працюють петиції?
Петиція є насамперед інструментом взаємодії громадян та органів місцевої влади, а також інструментом участі криворіжців у житті міста. Зазвичай петицію подають на сайті Криворізької міської ради. Подати її може будь-який житель міста або організація. У петиції жителі коротко викладають пропозиції про будь-які зміни в місті, якесь поліпшення та інше. Для того, щоб таку петицію розглянули на сесії у Криворізькій міській раді, серед криворіжців вона має набрати одну тисячу електронних голосів.
Ні петиціям під час війни!
Навіть війна, яку розпочала Російська Федерація проти України, не зупинила криворіжців. За час воєнного стану було подано безліч петицій. Здебільшого вони стосувалася перейменувань вулиць – топонімів, пов’язаних з Росією, заборони московського патріархату та пам’ятників російським письменникам, а також безліч інших петицій. Але думка мешканців Кривого Рогу під час війни розділилася. Деякі категорично виступали проти знесення пам’ятників російським письменникам, інші виступали за те, щоб цими справами займалися після перемоги над російськими окупантами.
Але найбільший резонанс серед криворіжців викликала петиція про перейменування проспекту Гагаріна на проспект Павлова. Після чого Військова адміністрація Кривого Рогу запропонувала під час воєнного стану тимчасово припинити розгляд петиції від криворіжців. Але це рішення все-таки не було прийнято. Петиції у Кривому Розі під час воєнного стану розглядаються, але трохи інакше.
Що змінилося у порядку подачі петицій під час воєнного стану?
До війни Росії проти України, криворіжці могли абсолютно будь-яку петицію подати на сайті міської ради та одразу розпочати збирання необхідної кількості голосів. Але через великий ажіотаж з пропозиціями криворіжців, Військова адміністрація Кривого Рогу запровадила деякі зміни у подачі петицій під час воєнного стану.
Для того, щоб подати петицію на сайт Криворізької міської ради під час воєнного стану, петиція спочатку має пройти попередній розгляд та схвалення.
Попередній розгляд петицій під час військового становища здійснюється членами спеціальної комісії, які перевіряють петицію на законність, правопорядок, свободу слова, етику, регламент, чи належить до депутатської діяльності, а також визначають до чиєї компетенції належить прохання. У разі невідповідності критеріям петиції відхилятимуться і не відображатимуться на сайті, а отже мешканці Кривого Рогу не зможуть голосувати за конкретну пропозицію. У разі відповідності критеріям петиція допускається для подальшого голосування серед криворіжців на сайті Криворізької міської ради.