З 24-го лютого 2022 року Російська Федерація веде повномасштабну війну проти українського народу. Багато громадян досі не виконують найголовніших вимог і фотографують техніку, обстріли, ракети, що летять, тощо, після чого викладають у це соціальні мережі та в групи. Це своє чергу неодноразово допомагало російським окупантам коригувати вогонь. Отже, коли громадяни України викладають у соціальну мережу подібне відео, вони наражають себе, рідних та інших громадян, а також ЗСУ, які відважно захищають державу від рашистських окупантів на небезпеку. Рашисти для точності вогню застосовують всі методи, у тому числі моніторинг соціальних мереж. Детальніше на kryvyi-rih-future.com.ua.
Але тепер від 24-го березня 2022 року такі публікації будуть каратися відповідно до закону №7189, який ухвалила Верховна Рада України.
Відповідно до ухвалення закону України Олександр Вілкул – голова військової адміністрації Кривого Рогу звернулася до криворіжців та надав роз’яснення, які саме дії та публікації в соціальних мережах будуть каратися законом:
- відео і фото ракети, що летить;
- відео та фото ракети, що потрапила в якийсь об’єкт;
- переміщення української військової техніки, а також військових;
- фото та відео українських військових об’єктів;
- відео чи фото фіксації роботи ППО;
- фіксувати на телефон точку обстрілу або місце влучення;
- забороняється фотографувати адреси або відзначати локацію в соціальних мережах;
- фотофіксувати чи відеофіксувати назву вулиць, магазинів, зупинок, заводів;
- номери військових автомобілів та бронетехніки;
- фотографувати та висвітлювати тіла загиблих чи потерпілих, винятком є офіційні дані.
Криворіжців закликали поставитися до цього з розумінням та уважно ознайомитися із законом України №7189 прийнятим Верховною радою 24-го березня 2022 року та чітко його дотримуватися, оскільки особиста безпека, а також безпека рідних та безпека, а також ефективність роботи ЗСУ також залежить і від мирних мешканців.
Тому не слід допомагати ворогові! За порушення за вищезазначеними пунктами загрожує термін як мінімум три роки, максимальний термін 8 років, навіть якщо публікація даного характеру в мережі інтернет була зроблена ненавмисно. Якщо такий матеріал поширювався інтернетом за корисливими мотивами та в змові, тоді загрожує тюремний термін від 8-ми до 12-ти років.