Кліщі та блохи не тільки роблять життя тварини некомфортною та болісною, а й переносять небезпечні хвороби та інфекції. Набагато краще проводити профілактичну обробку від паразитів, ніж потім лікувати вихованця від них, а також боротися з неприємними наслідками зараження. Image
Чим небезпечні блохи?
Укуси бліх дуже болісні, після на шкірі залишаються ранки, які практично безперервно сверблять. На тлі цього тварина може стати млявою, втратити апетит, страждати від стресу. Крім того, ці кровопивці можуть бути переносниками:
- вірусів – енцефаліту, гепатиту;
- бактерій – палички чуми, сальмонельозу;
- паразитів – стрічкових хробаків, трипаносоми.
Блохи тварин не можуть жити на людському тілі, але можуть вкусити хазяїна пса і теж заразити його вірусами чи паразитами. Щоб уникнути таких неприємних наслідків, рекомендуємо замовити Bravecto для собак та провести якісну профілактичну обробку свого улюбленця.
Обробка від кліщів: основні правила
Кліщі, на відміну від бліх, активні у теплий сезон. Але, з урахуванням кліматичних змін та помітного потепління, останніми роками були зафіксовані укуси цих небезпечних комах навіть пізньої осені чи ранньої весни. Тому ветеринари радять проводити обробку від кровопивців цілий рік. Реальну загрозу як самому собаці, так і її господарям несуть іксодові кліщі, які живляться кров’ю. Вони не просто залишають на шкірі болючі укуси, але часто переносять небезпечні (а іноді й смертельні) захворювання:
- хвороба Лайма;
- лихоманка;
- тиф;
- енцефаліт та інше.
Кліщ рідко кусає жертву одразу після попадання на тіло. Найчастіше паразит шукає ділянки з ніжнішою шкірою, де буде простіше зробити укус: шию, живіт, вуха чи груди. Тому після прогулянки бажано завжди оглядати тварину, приділяючи максимальну увагу саме цим зонам. Для захисту собаки від кліщів та бліх використовуються різні форми препаратів:
- спеціальні нашийники;
- краплі на загривку;
- шампуні та спреї;
- таблетки чи ін’єкції.
Протипаразитарні препарати діють обмежений час, зазвичай вони ефективні протягом 1-3 місяців. Господарям важливо уважно стежити за термінами обробки тварини, щоб запобігти укусам кліщів або бліх.
Способи зараження
Найпоширеніший спосіб зараження вихованця бліхами – спілкування із зараженими родичами. Але навіть якщо ваш улюбленець не контактує з іншими тваринами, це не відкидає можливості зараження. Дорослі особини та личинки бліх можуть тривалий час залишатися на траві та листі дерев, «очікуючи» свою жертву. Тому не забувайте регулярно поповнювати запаси профілактичних засобів, купити які можна у маркеті корисних штук MAUDAU. Що стосується кліщів, то вони зустрічаються не тільки в лісах чи полях, а й у міських парках і навіть на невеликих галявинах та клумбах біля будинку. Тому, з весни та до осені, обробка від цих паразитів обов’язкова для всіх собак.