Вторник, 17 сентября, 2024

Старая архитектура Кривого Рога глазами Юрия Сыча

У старому районі Кривого Рогу збереглося не так багато старої архітектури, яка була збудована в період 19 століття та початку 20 століття. Більшість красивої архітектури Кривого Рогу було втрачено ще в період 20 століття після руйнівних війн, значної розбудови міста та іншого. Деякі архітектурні об’єкти були реконструйовані та втратили свій первозданний унікальний архітектурний стиль. Є архітектурні об’єкти, які збереглися в первозданному вигляді, але їх дуже мало на території Криворіжжя. Далі на kryvyi-rih-future.

У 20-21 століттях у Кривому Розі проживала унікальна людина – Юрій Петрович Сич, який бачив всю особливість старовинної архітектури міста. Він переносив вигляд старовинних архітектурних об’єктів на аркуш паперу. У 21 столітті багато унікальних будівель Кривого Рогу, який малював Юрій Петрович не збереглися. Криворіжці навіть не старих фото не зможуть їх побачити, бо їх немає. Вони залишилися лише на полотнах Юрія Петровича Сича.

Хто такий Юрій Сич?

Юрій Сич дуже відома особистість у Кривому Розі. Він протягом 20 століття зробив важливий внесок у розвиток міста. Юрія Петровича називали справжнім творцем, в якому поєднувалися різні таланти: архітектора, художника, скульптора, поета та активного громадського діяча.

Юрій Сич за свою активну позицію отримав звання «Почесного громадянина Кривого Рогу». Також він був членом спілки архітекторів СРСР, перебував у Національній спілці художників України. Він був надзвичайно талановитою людиною і отримав за це безліч нагород. Юрія Петровича за його діяльність було відзначено багатьма державними нагородами: орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, багатьма бойовими та трудовими медалями, медалями Виставки досягнень народного господарства УРСР та Виставки досягнень народного господарства СРСР. Також Юрій Сич Також був відзначений міським знаком – «За заслуги перед містом».

Збереження старого міста

Коли у 20 столітті, Юрій Петрович працював на посаді архітектора, за його проектом було відновлено та збудовано чимало архітектурних об’єктів у Кривому Розі.

Крім цього, Юрій Сич, з професійної точки зору архітектора та художника, бачив наскільки неповторна старовинна дореволюційна архітектура Кривого Рогу. Тому він намагався зобразити старі будинки у своїх малюнках. На полотні він передавав усю красу та унікальність архітектури. Також за допомогою своїх малюнків художник хотів донести те, що важливо зберігати спадщину минулих поколінь. Про це пишуть на dnipro.libr.dp.ua.

Зокрема, завдяки Юрію Сичу у Кривому Розі було збережено чимало старовинної архітектури:

  • залізничний вокзал на Довгинцево;
  • будинки по проспекту Поштовому;
  • інші.

Його внесок у збереження старої архітектури Кривого Рогу був дуже великим. Юрій Сич дуже любив рідне місто. Юрія Петровича також називали патріархом, який залишив на згадку для майбутніх поколінь те, що не шкодує час, що безжально та бездумно руйнують люди. У його малюнках старовинної архітектури Кривого Рогу передано всю душу та красу старого міста.

Юрій Сич малював у олійному живописі, графіці, а також в акварельній техніці. Так як Юрій Петрович ніхто не малював і ніхто не міг передати всю велич та красу дореволюційної архітектури Криворіжжя.

Багато будинків, які малював Юрій Петрович у 21 столітті не збереглися через людську недбалість, немає їхніх старовинних фотографій, вони залишилися виключно на полотні художника. Деякі були реконструйовані і назавжди змінили свій первозданний вигляд. Якою була стара дореволюційна архітектура Кривого Рогу і не лише, можна побачити на найкрасивіших малюнках талановитого криворіжця.

Фото: «Криворізька старовина». Будинок на вулиці Калініченка (колишній Дунайській). Поруч із колишнім пологовим будинком. Нині ні, 1978 рік. Малюнок Ю. П. Сича.
Фото: «Криворізька старовина». Проспект Поштовий, 21. Малюнок Ю. П. Сича.
Фото: «Криворізька старовина». Каунаська вулиця. Малюнок Ю. П. Сича.
Фото: «Криворізька старовина». Вулиця Староярмарочна, 19. Малюнок Ю. П. Сича.
Фото: «Криворізька старовина». Проспект Поштовий, 1966 рік. Малюнок Ю. П. Сича.
Фото: «Криворізька старовина». Готель «Металург», 1938 рік. Малюнок Ю. П. Сича.
Фото: «Криворізька старовина». Вулиця Базарна, 1936 рік. Малюнок Ю. П. Сича.
Фото: «Криворізька старовина». Будинок Кірєєвих на вул. Першотравнева (колишня Йорданська), 1986 рік. Малюнок Ю. П. Сича.
Фото: «Криворізька старовина». Вулиця Церковна, 1973 рік. Малюнок Ю. П. Сича.
Фото: «Криворізька старовина». Військкомат на вулиці Глінки, 1923 рік. Малюнок Ю.П.Сыча.
Фото: «Криворізька старовина». «Політична книга», 1951-й рік. Малюнок Ю. П. Сича.
Фото: «Криворізька старовина». Поштова вулиця. Будинок на розі вулиці Чкалова (знесений), 1964 рік. Малюнок Ю.П.Сыча.
Фото: «Криворізька старовина». Будинок по вулиці Каунаській (напроти міського музею). Знесено у 1980-х роках. Малюнок Ю.П.Сыча.
Фото: «Криворізька старовина». Будинок Переверзєва на Базарній вулиці. Малюнок Ю.П.Сыча.
Фото: «Криворізька старовина». Ряд торгових будинків. З ажурним балконом. Дитяча стоматологія біля кінотеатру Леніна. Малюнок Ю. П. Сича.
Фото: «Криворізька старовина». Будинок на вул. Поштова (знесений). Нині на цьому місці – кафе «Центральне». Малюнок Ю. П. Сича.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.