Суббота, 27 апреля, 2024

Криворожские вундеркинды: история школьников, разработавших гаджет для незрячих людей

Криворізька молодь – надзвичайно талановита. Юні хлопці та дівчата Криворіжжя беруть участь у міжнародних конкурсах, діляться зі світом інноваційними ідеями та працюють над винаходами, які можуть справді допомогти людям. У 2021 році команда юних новаторів з Кривого Рогу розробила ґаджет, який полегшить повсякденне життя незрячих людей. Про талановиту команду юних винахідників з Кривого Рогу писали у багатьох місцевих виданнях. Зокрема, над важливою розробкою працювали студент Криворізького державного педагогічного університету Андрій Командирчик та двоє учнів Школи робототехніки Андрій Пирог та Михайло Хараджян. Головною метою цього ґаджету є допомогти незрячим людям розпізнавати перешкоди на своєму шляху. Далі на kryvyi-rih-future.

Процес роботи над ґаджетом

На Криворіжжі людей з тяжким діагнозом проживає доволі багато і місцева влада підтримує такі корисні ініціативи, мотивуючи молодих людей ділитися своїми ідеями та проектами на різноманітних заходах.  Юні криворізькі винахідники працюють разом вже доволі довгий час і найголовнішою їх розробкою став прилад для незрячих людей. Перші спроби були невдалими і ґаджет був зовсім незручним у використанні та неефективним. Проте це не змусило вундеркіндів опустити руки і вони продовжували розмірковувати, як втілити свою ідею у життя з максимальною користю для інших. 

Кожен з хлопців працював над своєю частиною розробки. Михайло Хараджян розробив і надрукував на 3D принтері корпус винаходу, а його товариші під керівництвом наставника Наталі Хараджян створили алгоритм і написали програму. 

Зі своєю розробкою талановиті криворіжці взяли участь у ІІ обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2020-2021 навчального року. Унікальний ґаджет криворіжців зайняв почесне 2-ге місце у секції “Інформаційні системи, бази даних та системи штучного інтелекту”. 

Розробка, яку презентували криворізькі вундеркінди, повинна знаходитися на голові людини. У ній знаходяться три ультразвукові датчики, які за допомогою вібрації передають людині інформацію про перешкоди на шляху. Цей ґаджет є абсолютно безпечним і його можна використовувати замість звичної тростини. 

Більше про те, як влаштована унікальна розробка

Товариші коротко назвали свою розробку “кепка” і вже встигли протестувати її на собі та добровольцях. Андрій Пирог, один із творців винаходу, розповів, що “кепка” здатна розпізнавати різноманітні предмети на відстані і її робота чимось нагадує ехолокацію у кажанів. Чим ближче людина підходить до певного об’єкту, тим сильніше буде дія вібромоторів. Андрій зазначає, що важливо також те, що їхній ґаджет реагує на перешкоду лише у тому напрямку, у якому рухається людина. 

Три датчика випускають короткі ультразвукові промені, які відбиваються від перешкоди та повертаються назад. 

Ґаджет здатний розпізнавати об’єкт на відстані 4 метри. Над проектуванням “кепки” хлопці працювали цілий рік, а створити її вдалося за добу. Розробка криворізьких вундеркіндів важлива не лише для жителів Криворіжжя, але й для України, адже виводить її на новий рівень технологічного розвитку і робить життя людей з обмеженими можливостями більш комфортним. Звісно, це не перша розробка, яка допомагає незрячим людям із більшою зручністю вирішувати повсякденні завдання, проте ґаджет авторства криворізьких хлопців демонструє рівень усвідомленості української молоді та їхнє прагнення допомогти тим, хто цього потребує, використовуючи новітні технології. Такі тенденції дуже позитивні і передбачають ще більше корисних розробок у майбутньому.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.