Суббота, 20 июля, 2024

IT-образование в Кривом Роге

Кривий Ріг хоч і промислове місто, тут крім якісної гірничої та металургійної освіти можна здобути хорошу освіту у сфері інформаційних технологій. У Кривому Розі представлений широкий вибір IT-спеціальностей як у державних університетах, так і в приватних. У Кривому Розі є навіть ІТ-освіта для учнів шкіл. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Як IT-сфера з’явилася в Україні

IT-сфера як така в Україні з’явилася у 1990-х роках. Її розвиток поділяється на три десятиліття. У період 1990-х років українські студенти лише починали вивчати за книгами різні мови програмування, намагалися зробити нові та перші в Україні розробки, а також звикали до нового та великому IT-світу, який став доступним завдяки здобуттю Україною Незалежності. У період 2000-х років на території України почало з’являтися дедалі більше різних бізнесів, які працювали у сфері інформаційних технологій. У цей час масово з’являлися сервісні центри. У 2010-х роках в Україні розвинулася ціла IT-індустрія. Освіта для IT-фахівців стала набагато кращою. На ринку з’явилася величезна кількість нових компаній, більше реалізувалося стартапів. Також дуже важливо на українському IT-ринку почали з’являтися нові унікальні продукти. Одними з успішних розробників у IT-сфері є й криворіжці. Зокрема, він розробив всесвітньо відомий і дуже популярний додаток «Reface». А таких успішних людей у ​​Кривому Розі дуже багато.

У 21 столітті IT-ринок України є досить зрілим і масштабним. Він набагато більший за IT-ринок деяких європейських країн. Темпи зростання українського IT-ринку щорічно становлять близько 20%. Український ринок у 21 столітті також є ринком інновацій. Такий успіх в IT-індустрії став можливим завдяки висококласним фахівцям, які в першу чергу отримали гарну IT-освіту.

Де отримати IT-освіту у Кривому Розі

У Кривому Розі IT-освіту можна було здобути ще у 1980-х роках. Першим університетом, який створив факультет інформаційних технологій, став Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, сучасний Державний університет економіки та технологій. Факультет інформаційних технологій було створено у 1984 році. Але, як і на всій території всієї України, IT-сфера у Кривому Розі почала активно розвиватися лише з моменту проголошення Незалежності України.

У Криворізьких університетах почали відкриватися нові факультети та кафедри, з кожним роком для випускників університети додавали нові та актуальні спеціальності у IT-сфері.

У  2001 році у Криворізькому національному університеті було створено факультет інформаційних технологій. Тут абітурієнти можуть отримати IT-освіту з таких спеціальностей, як:

  • «Цифрові технології» (бакалавр, магістр);
  • “Енергетика, електротехніка та електромеханіка”;
  • «Інженерія програмного забезпечення»;
  • «Комп’ютерні науки»;
  • «Комп’ютерна інженерія»;.
  • «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Про це пишуть на сайті університету.

Щодо приватних університетів, вищу IT-освіту можна здобути у криворізькій “Академії КРОК” та криворізькому відокремленому підрозділі Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій.

Зокрема, у Кривому Розі існує безліч установ, де проводять курси для криворіжців, які хочуть спробувати себе в IT-сфері. Є також криворізькі IT-школи, де діти навчаються азам інформаційних технологій із самого дитинства.

У 21 столітті інформаційні технології стали невід’ємною частиною людського життя. Тому криворізькі вищі заклади вже протягом багатьох років не відстають від цієї тенденції та навчають студентів усім особливостям IT-сфери.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.