Завіреною датою початку заснування Кривого Рогу – 1775 рік, але за деякими відомостями, містечко може бути набагато старіше. У стародавніх паперах був відзначений рік заснування церкви Святого Миколая, яка датується 1761 роком. Що є одним з підтверджуючих фактів про більш раннє створення поселення, ніж 1775 рік і ставить під велике питання завірену дату. Далі на kryvyi-rih-future.
Кривий Ріг став містечком в 1881 році, а містом тільки через 38 років в 1919 році.
Головний проспект
Кривий Ріг взяв свій початок від поштового тракту, завдяки якому і дали найменування першої вулиць містечка. Тракт свого часу об’єднував центральну частину країни з південної.
Зводити будівлі на цій вулиці почали в 1830-х роках, в 50-х роках 19 століття стартувала забудова першими будівлями в місті з цегли, які мали два поверхи. 1863 року на території старої церкви Святого Миколая, яка була зведена з дерева в 1761 році, приступили до будівництва нової церкви з цегляної кладки. З приходом наступного 20 століття вулиця розширилася до гирла тодішньої Сушкової балки, зараз на цій території розташовано кільце площі Визволення. Вулиця поступово розширювалася в сторону Карнаватки, а до середини 21 століття вулиця була повністю створена і має той вид по сьогоднішній день. Протяжність вулиці становить майже 3 кілометри.
На старті минулого 20 століття ця вулиця була самою живою в місті. У 1909 році на ній відкрив свої двері перший в містечку театр під назвою “Колізей”. Другий театр зведений у 1912 р носив назву “Чари”, і крім вистав в ньому показували і кінофільми, але на жаль був знищений у воєнний час. Також на початку 20 століття на вулиці розташовувалося більш ніж 116 різного роду закладів торгівлі та багато чого іншого.
Після приходу радянської влади в 1923 році вулиця перетворила своє найменування в проспект Карла Маркса. У 1930 році проспект поповнився кінотеатром якому дали назву на честь Леніна.
Сучасність
Після війни більшість будівель з особливим стилем було знищено, деякі просто не збереглися до наших днів і були перебудовані з нуля, але вже в самому звичайному стилі. Безліч будівель згоріло, яких як театр “Колізей” і безліч інших. Одним з найстаріших будівель, що збереглися на проспекті Поштовому є будівля 1908 року побудови, в якому в той час перебувало Товариство взаємного кредиту.
Після декомунізації 2016 року, проспект придбав своє початкове найменування, і носить його до цього дня.
Проспект постійно реконструюється. Був реконструйований театр Шевченка, поставлені лавочки, фонтани, зони для відпочинку, зроблено нове освітлення. На даний момент на Поштовому йде будівництво готелю. Багато будинків на проспекті датуються 1930-ми роками. Загальний вигляд проспекту змінився. Тепер це більше центр гастрономічного задоволення. На проспекті мало не кожен місяць відкриваються нові заклади з різною кухнею, і кожне з них користується великою популярністю у криворіжців.