Вже багато років поспіль головною проблемою більшості українських міст є відтік молодого населення, яке бачить перспективи для свого розвитку лише за кордоном. Кривий Ріг не є виключенням, але його промисловий потенціал може подарувати багато можливостей молодим та амбітним криворіжцям. Щоб зацікавити молодь у плануванні свого майбутнього у рідній країні, у Кривому Розі створюють різноманітні платформи та школи для підтримки новітніх ідей та ініціатив. Однією із провідних стартап-шкіл для молодого покоління на Криворіжжі є “Sikorsky Challenge”. Далі на kryvyi-rih-future.
Історія та головна мета стартап-школи “Sikorsky Challenge”
Стартап-школи – це платформа, де ініціативна та креативна молодь може втілити усі свої важливі ідеї у життя. Навчання у таких закладах розподілене на два етапи: у першому молоді люди отримують теоретичні знання, які допоможуть у створенні власного стартапу, а у другому все це закріплюється на практиці. Стартап-школи покликані розвивати у починаючих новаторів креативність, навчити їх брати відповідальність за свої рішення і правильно виходити зі складних та конфліктних ситуацій. Для всіх власників стартапу усі ці навички дуже важливі, адже без них неможливо досягти успіху у своїй справі. До того ж, вже під час навчання у школі можна почати працювати над власним проектом і отримати підтримку у його запуску.
Стартап-школа “Sikorsky Challenge” була створена на базі Київського політехнічного університету ім. Ігоря Сікорського, проте згодом по всій Україні з’явилася мережа шкіл. У Кривому Розі вона була заснована у 2020 році. Тренери школи залучають до навчання креативних людей, які бажають займатися інноваційним підприємництвом, створюють у них мотивацію для формування своїх новітніх ідей, надають допомогу у створенні власних проектів та запуску стартап-компаній. З “Sikorsky Challenge” співпрацюють різні фонди, які готові інвестувати у розвиток найбільш цікавих проектів – для цього у школі відбувається щорічний конкурс для визначення перспективних ідей. Тренерами стартап-школи є Леся Люшенко, фахівець Міжнародної системи сертифікації проектних менеджерів, Валерій Пічко, експерт з інтернет-маркетингу, Ігор Пеєр, керівник бізнес-інкубатора «Be Next IT» та інші.
Стартап-школа “Sikorsky Challenge” у Кривому Розі
Заняття у криворізькій стартап-школі “Sikorsky Challenge” розпочалися 25 червня 2020 року. Директор стартап-школи Інна Малюкова розповіла, що метою створення цього проекту у Кривому Розі був розвиток інноваційної екосистеми промислового міста. На Криворіжжі вирішальну роль у економіці грають підприємства з видобутку та переробки залізорудної сировини, а також заводи з обслуговування виробництва. Якщо ця сфера прийде в занепад, у місті також буде багато економічних проблем і його жителям доведеться шукати роботу у інших регіонах України або навіть у інших країнах. Саме тому потрібно створювати умови, у яких буде розвиватися інноваційне підприємництво, завдяки чому і робочих місць для висококваліфікованих спеціалістів у Кривому Розі стане більше.
Інна Малюкова розповіла, що до їхньої школи приходять криворіжці з різним рівнем підготовки та досвідом, тому для зручності там сформовано декілька навчальних груп з індивідуальним підходом до студентів. Студенти криворізької стартап-школи займаються тричі на тиждень у другій половині дня в онлайн-режимі, а наприкінці навчання слухачі презентують власні бізнес-проекти. За словами Інни Малюкової, деякі слухачі вже на перше заняття мали, що представити своїй групі та тренерам. “Sikorsky Challenge” працює на базі Криворізького національного університету.