Напевно, кожна людина, яка захоплюється комп’ютерними іграми мріяла про створення подібної професії або офіційного способу реалізації своїх здібностей. Можна сказати, що бажання багатьох прихильників такого роду діяльності крок за кроком здійснюються у сучасному світі. Створюються своєрідні турніри, а деякі люди навіть отримують високий прибуток за подібне хобі. Та чи справді це можна назвати хобі? З моменту визнання в Україні кіберспорту на офіційному рівні, у Кривому Розі відбулося безліч турнірів. З’явилось також і багато людей, що зацікавлені в такій діяльності і збирають навколо себе однодумців. Вони знаходять місця для тренувань та досить серйозно відносяться до змагань. Далі на kryvyi-rih-future.
Розповсюдження кіберспорту у Кривому Розі
Основним переломним моментом у розвитку та розповсюдженні кіберспорту не тільки у Кривому Розі, але й загалом в Україні стало його проголошення офіційним видом спорту у 2020 році. Саме ця подія стала визначною для спортсменів цієї галузі. Керівник кіберспортивного клубу Кривого Рогу Ігор Сіманов наголошує на тому, що з цього моменту з’явився ще більший інтерес, а також збільшилася кількість можливостей для проведення офіційних змагань. Він розповів про багатьох талановитих молодих людей, які прагнуть розвивати свої здібності. Також підкреслив той факт, що у сучасному світі ця діяльність вийшла на зовсім інший рівень. Наразі до цього ставляться більш серйозно. Якщо раніше це були просто розваги у підвальних приміщеннях, то у наш час це ретельна підготовка, просторі і зручні зали та своєрідний бізнес. Ігор розказав, що розробка комп’ютерних ігор тісно пов’язана з увагою до них великих світових корпорацій. Простими словами вони таким чином зацікавлені у рекламі власного бренду. Наприклад, за умов введення в гру моделі відомої машини скоріш за все підвищиться рейтинг її продажу.
Але справжній спортивний інтерес виникає у криворіжців під час турнірів та різного роду змагань. Більшість з них порівнюють цей процес з будь-яким іншим видом спорту, адже присутні і викид адреналіну, і неповторні емоції, і велика кількість глядачів та вболівальників, і затята боротьба, і відчуття перемоги або програшу. Тим паче призові фонди таких чемпіонатів складають досить високі грошові винагороди, сума яких перевищує бюджет будь-якого іншого виду спорту у багато разів. За словами керівника кіберспортивного клубу в нашому місті попит зростає стрімкими темпами. Люди ставляться до цього відповідально, а у кіберспорті існують правила та норми, яких необхідно дотримуватися. Тому щодо серйозності даного виду спорту сумніви вже не виникають. Про це повідомляє РУДАНА
Реалізація спортивного потенціалу прихильників даного виду діяльності
З того часу як кіберспорт набув офіційного статусу, у Кривому Розі провели декілька масштабних турнірів, учасниками яких стали не тільки мешканці нашого міста, а й гості з інших куточків України. Таким було проведення чемпіонату з Dota 2 у вересні 2020 року. Тоді у клубі Arena, що знаходиться у Тернівському районі, змагалися на піксельному полі бою приблизно 70 учасників. Кривий Ріг має усе, чого потребує сучасний ігровий майданчик. Тому успіхи у цьому спорті принесуть місту неабиякі результати.
Представники кіберспортивних організацій Кривого Рогу наголошують на позитивних сторонах такого захоплення. Наприклад, це гарна можливість розвинути стратегію та мислення, а спортсмени у свою чергу прагнуть розвитку та залучення до своєї діяльності різних міжнародних корпорацій. Також основним завданням для них постає привернення уваги української спільноти та змінення іміджу спорту загалом.