Вторник, 18 июня, 2024

Новий проект благоустрою «Зарічний-4»

Днями з’явилася інформація з офіційних джерел міської адміністрації про планування запуску нового проекту з благоустрою міста. На цей раз зміни стосуються одного з найбільших мікрорайонів Кривого Рогу, Зарічний. Проект вже має назву «Зарічний-4», пише «kryvyi-rih-future.com.ua«.

Виявляється, до проекту будуть залучені експерти в області урбаністики з країн ЄС, зокрема Німеччини та Польщі. Згідно за попередніми даними, проект буде реалізований в три етапи. На кожному етапі будуть проводитися окремі узгодження з жителями району та громадськістю Кривого Рогу. Оновлення торкнуться практично всієї гілки інфраструктури, починаючи від пішохідних тротуарів до соціально важливих об’єктів району, таких як сквери, спортивні та дитячі об’єкти і інше.

Головною відмінною рисою проекту благоустрою «Зарічний-4» є повна інтеграція жителів міста не тільки в розробку проекту, але і реалізації та навіть майбутньої підтримки. Перший етап — збір думок, побажань та їх обговорення з запрошеними експертами. На основі цього розробляється проектно-кошторисна документація з подальшим узгодженням. На другому етапі стартує безпосередньо реалізація, впровадження в міське середовище нових об’єктів і оновлення старих. Третій заключний етап — це навчання активних жителів району підтримці вуличного середовища на належному рівні в майбутньому.

Варто відзначити один важливий момент, мікрорайони 4,5,7-Зарічний вже не вперше потрапляють під руку чиновника. Кілька років ведуться розмови і обговорення про необхідність реставрації району. Але ще жодного разу далі проектних візуалізацій справа не заходила. Тут ми бачимо деякі відмінності від торішніх обіцянок, головне — залучення жителів і зарубіжних експертів. З незрозумілого — яким чином буде реалізований план по облаштуванню і подальшої підтримки оновленого району? Адже саме ця частина проекту повністю на плечах місцевих жителів. Поки проект викликає у криворіжців більше питань, ніж радості від майбутньої реставрації.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.