Среда, 24 апреля, 2024

Инновации городского управления в Кривом Роге

Кривий Ріг не є найінноваційнішим містом, але при цьому міська влада не стоїть на місці. В Кривому Розі регулярно впроваджують інноваційні рішення міського управління. Дані рішення, звичайно ж не такі як у світових інноваційних містах-лідерах, але Кривий Ріг впевнено йде шляхом сучасного міста. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Міська влада щороку впроваджує інновації до міського управління. Це стосується практично кожної сфери міського життя, а саме:

  • благоустрою міста;
  • модернізації та реконструкції міських об’єктів;
  • економії теплової енергії;
  • заміни старого освітлення на нове;
  • доступності учням шкіл до питної води;
  • термомодернізації житлових будинків;
  • багато іншого.

Діалог міської влади з населенням

Діалог міської влади з населенням це найперший та дуже важливий аспект у успішному міському управлінні.

Одним із успішних проектів, який забезпечує діалог з населенням та швидке вирішення проблем, є проект міської влади – “Контакт-Центр”. Він був відкритий у 2020 році з метою підвищити ефективність вирішення проблемних питань від криворіжців, а також оперативність їх виконання. Такий проект як криворізький “Контакт-Центр” покращує зворотний зв’язок між міською владою, різними підприємствами та організаціями, що надають послуги населенню міста, а також, безпосередньо, покращує зворотний зв’язок із самими криворіжцями.

“Контакт-Центр” це не офіс у який шикується величезна черга. Це інноваційний та дуже ефективний інструмент роботи з різними заявами від мешканців Кривого Рогу. Вся робота «Контакт-Центр» здійснюється оперативно та виключно в режимі онлайн. Це значно заощаджує час криворіжців. Послуги “Контакт-Центр” безкоштовні. Завдяки інноваційному проекту, жителі Кривого Рогу можуть звернутися практично з будь-яким питанням на гарячу лінію центру або надіслати заяву онлайн. Далі питання передають до відповідних служб для оперативного виконання. Крім цього, мешканці Кривого Рогу можуть в онлайні стежити за ходом виконання заяви. Навіть переконатися, що питання виконано, оскільки сервіс передбачає фото або відео підтвердження виконаної роботи. Завдяки такому інноваційному сервісу мешканці Кривого Рогу можуть бути впевнені, що їхня заява не загубиться серед інших паперів і буде оперативно виконана.

Окрім цього, активний діалог міської влади з населенням є навіть під час благоустрою та реконструкції міських об’єктів. У 2021 році перед реконструкцією мікрорайону Зарічний міська влада проводила соціальне опитування серед мешканців. Це дуже сучасний та європейський підхід до планування міського простору. В рамках опитування, мешканці мікрорайону висловлювали свою думку щодо того, що і як необхідно змінити під час реконструкції їхнього району. Адже тільки самі мешканці району знають, що для них буде краще: де краще прокласти доріжки, зробити паркування, локацію для збору сміття та інше. Лише після активного діалогу міської влади з місцевими жителями було розроблено проект-реконструкцію мікрорайону Зарічний. Крім цього, під час реконструкції мікрорайону жителі активно стежили за ходом виконання робіт та на різних стадіях знову давали свої пропозиції. Цей проект став першим у всій Україні комплексним урбаністичним проектом. Завдяки такій інновації у місті сформувався новий стандарт взаємовідносин влади та суспільства при міському розвитку.

Криворіжці, які хочуть інноваційних змін, хочуть брати участь у місцевому самоврядуванні та інше, є дуже цінним ресурсом для міської влади. Бо саме вони допомагають розвивати суспільство та підвищувати якість життя у Кривому Розі.

Місто в смартфоні

Саме ефективне комунікація громадян із місцевою владою може стати запорукою позитивних перетворень у місті. Тому міська влада Кривого Рогу ніколи не стояла на місці і в 2018 році запустила унікальний мобільний додаток для Кривого Рогу — «МІй Кривий Ріг — Smart city».

У цьому мобільному додатку зібрана дуже важлива та корисна інформація для мешканців та гостей міста. У додатку можна дізнатися та подивитися:

  • важливі новини;
  • що відбувається у місті: культурні події, спортивні, які є виставки, ярмарки, фестивалі, театральні та циркові вистави, семінари та багато іншого;
  • де та які ремонтні роботи йдуть у місті;
  • дізнатися про актуальний розклад міського транспорту;
  • відкритий міський бюджет;
  • відкрита влада;
  • віртуальний бізнес-інкубатор;
  • міський довідник;
  • інше.

Крім всього цього додаток дозволяє криворіжцям записуватися в електронну чергу до дитячого садка або відправити скаргу онлайн.

Голос криворіжців

Ще одним ефективним способом вирішення проблемних питань криворіжців та діалогом з місцевою владою є електронні петиції. Петиції є інструментом прямої демократії. Це не інноваційне рішення міського управління, але більшість криворіжців, коли виникають проблеми, забувають про цей спосіб комунікації.

Електронну петицію може подати як одна людина, так і група чи ціла організація. Петиція не може містити:

  • заклики до повалення конституційного ладу;
  • порушення територіальної цілісності України;
  • пропаганду війни;
  • насильство;
  • жорстокість;
  • розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;
  • заклики до терористичних актів;
  • посягання на права та свободи людини. Про це повідомляють на офіційному порталі Криворізької міської ради.

Здебільшого у петиції криворіжці викладають коротку вимогу та аргументи до неї. Петиції, які подають криворіжці стосуються: перейменувань вулиць, додавання або повернення маршруту автобуса, благоустрій та інше.

Петиція, яка протягом трьох місяців набрала необхідні 1 тисячу голосів від мешканців міста, передають на подальший розгляд депутатам міської ради.

Куди витратити бюджет?

У Кривому Розі вже багато років успішно втілюється програма «Громадський бюджет». В рамках неї місцеві мешканці подають свої проекти на конкурс. Проекти-переможці реалізують за рахунок міського бюджету. ”Громадський бюджет” також є ефективним інструментом комунікації населення із міською владою. Бюджет участі є демократичним процесом, який дозволяє абсолютно кожному мешканцю Кривого Рогу брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста.

Будь-який криворіжець може представити свій проект, пов’язаний із покращенням життя у місті в тій чи іншій сфері. Після подачі взяти участь у конкурсі, перемогти у голосуванні та далі спостерігати за тим, як його проект реалізують у рамках міського бюджету.

Платформа “Громадський бюджет” є ефективним способом, який дає можливість брати участь у конкурсі, не виходячи з дому. Вся подача документів на участь у конкурсі здійснюється онлан.

Криворіжці подають різні проекти на різні суми:

  1. Проекти з благоустрою міста — великі до 1,5 тисяч гривень, малі до 500 тисяч гривень;
  2. Проекти щодо культурно-розважальних інновацій – до 500 тисяч гривень;
  3. Спортивні проекти – до 300 тисяч гривень;
  4. Проекти з безпеки громадян – до 300 тисяч гривень;
  5. Проекти, які стосуються освіти:
  • установи загальної середньої освіти – великі до 1,4 тис. гривень, малі до 500 тисяч гривень;
  • заклади шкільної та дошкільної освіти – великі до 1,4 тис. гривень, малі до 500 тисяч гривень;
  1. Молодіжні проекти – до 500 тисяч гривень;
  2. Соціальні проекти – до 300 тисяч гривень.

Соціальне місто 

Кривий Ріг по праву можна назвати одним із найсоціальніших міст України. До міського бюджету щорічно влада закладає кошти на потреби пільговим категоріям населення. Це дуже великий список. Крім цього, щорічно пільговики отримують компенсацію на комунальні послуги. Також у Кривому Розі для всіх криворіжців без винятку у 2021 році було запроваджено безкоштовний проїзд у комунальному громадському транспорті. У соціальному плані місто Кривий Ріг знаходиться практично нарівні з деякими європейськими містами.

Безкоштовний проїзд у Кривому Розі має такі плюси:

  • знижуються витрати з продажу та виготовлення квитків, талонів та іншого;
  • немає необхідності контролю проїзду пасажирів у транспорті;
  • немає потреби у роботі інспекторів;
  • підвищується привабливість користування таким транспортом у криворожан та гостей міста;
  • скорочується кількість власних автомобілів на вулицях міста, що призводить до деякого зменшення завантаженості доріг та зниження ймовірності виникнення пробок.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.