Четверг, 30 мая, 2024

Учреждение и деятельность криворожской IT-компании «Белый ветер»

Вже декілька років поспіль IT-сфера у Кривому Розі динамічно розвивається. Без цієї галузі складно уявити прогресивний світ, де новітні технології впроваджені у повсякденне життя. IT тісно пов’язане не тільки зі сферою технологій, але й промисловості і, навіть, культури. Глобально український ринок інформаційних технологій не відрізняється від світових компаній, однак якщо проаналізувати глибше, відмінності все ж таки будуть помітні. Головна мета криворізьких IT-компаній – забезпечити роботою і гідною заробітною платою молодих спеціалістів, а також допомогти Криворіжжю зробити діяльність промислових підприємств зручною і швидкою. Далі на kryvyi-rih-future.

Компанія “Білий вітер”: історична довідка

IT-компанія “Білий вітер” створена 14 жовтня 1997 року, але була офіційним партнером фірми «1С» з 1993. Передумовою заснування компанії стало об’єднання команди однодумців – професіоналів і початківців в IT-сфері, які хотіли працювати у Кривому Розі та ділитися досвідом з іншими. На той момент галузь інформаційних технологій на Криворіжжі тільки починала своє існування, але було багато труднощів, які заважали її повноцінному розвитку. Загалом це невелика кількість закладів, де можна отримати відповідну освіту, відсутність лекцій та семінарів від практикуючих спеціалістів і нестача вакансій у місті. 

Компанії “Білий вітер” вже у 1995 році вдалося досягнути перших позитивних результатів своєї роботи. Штат компанії складався усього із 3 співробітників, а метою команди було виконання повного комплексу по розробці та впровадження систем автоматизації на промислові підприємства Криворіжжя. У 1999 році “Білий вітер” співпрацював із найбільшим в Україні підприємством з виробництва прокату та чавуну –  “Криворіжсталь”. У підприємстві був зроблений автоматизований бухгалтерський облік, що дозволяв вести обчислення у багатьох розрізнених базах даних і об’єднувати користувачів в єдиний інфопростір. 

Менше ніж через 10 років штат криворізької IT-компанії  розширився до 30 співробітників, а “Білий вітер” увійшла до списку найкращих центрів компетенції з виробництва в Україні. Такі успіхи зробили компанією однією із найпопулярніших у Кривому Розі і надали доступ до нових цікавих проектів у місті, у тому числі тих, що стосуються освіти. 

Чому розвиток IT такий важливий?

IT-бізнес є важливим елементом у економічному процвітанні українських міст, адже він допомагає вітчизняним підприємствам бути на рівні зі світовим ринком. Як результат – достатньо фінансування для виведення усіх сфер життя криворіжців на новий рівень. 

У Кривому Розі проживає достатньо професійних та досвідчених IT-спеціалістів, але через деякий час вони залишають місто і приїжджають туди, де для них будуть більш вигідні умови праці. З кожним роком така несприятлива тенденція змінюється, тому що криворізькі виші та IT-хаби пропонують безліч варіантів для розвитку, а компанії, що вирішили об’єднати молодих спеціалістів, залишаються працювати у місті. 

Місія компанії “Білий вітер” полягає в тому, щоб поступово виводити Кривий Ріг на зовсім нову ступінь розвитку інформаційних технологій, а ще – своїми результатами донести криворіжцям, що IT-технології можуть допомогти здобути успіх майже у всіх галузях. Сферу IT значно покращили реформи у освітній системі вишів Криворіжжя, але є ще низка нюансів, які впливають на вибір випускника вишу залишитися працювати у місті, де навчався, доєднуватися до волонтерських IT-хабів, шукати рішення актуальних проблем і зростати як професіонал у рідному Кривому Розі.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.