Среда, 24 июля, 2024

История криворожского IT-объединения «Kryvyy Rih IT Cluster»

Кривий Ріг відомий своєю багатогранністю, адже тут не тільки добре развиті сфери промисловості, культури та мистецтва, але і передових технологій. Криворіжці можуть пишатися здобутками міста в IT-сфері, адже Кривий Ріг як один із лідерів у видобутку корисних копалин, потребує динамічного розвитку у галузі інновацій. “Kryvyy Rih IT Cluster” – це криворізька громадська спілка, яка об’єднує великі IT-компанії міста, підприємців, місцеву владу та виші. Мета спілки – розвивати сферу провідних технологій, сформувати у індустріальному місті сприятливе середовище для IT-бізнесу і надавати усім бажаючим криворіжцям освіту у цій непростій, але цікавій професії. Далі на kryvyi-rih-future.

Заснування та розвиток “Kryvyy Rih IT Cluster”

“Kryvyy Rih IT Cluster” була створена у Кривому Розі у 2015 році за ініціативи ком’юніті людей, які об’єднані схожими інтересами та прагненнями, – LivaRava Community. Місія громадської спілки була новаторською для міста, яке десятки років поспіль славилося лише своєю промисловістю, а саме – поступова та екологічна трансформація Кривого Рогу в IT-центр міжнародного масштабу. 

Спілка шукала спеціалістів та компанії, які хочуть розвиватися у рідному місті нарівні із європейськими підприємствами, а також людей із бажанням отримувати нові знання у галузі IT-технологій. Це було основним напрямком діяльності спілки “Kryvyy Rih IT Cluster” від самого початку свого заснування. Об’єднання спеціалістів відбувалося завдяки тематичним зустрічам, конференціям та семінарам. Лише за декілька років організаторам спілки вдалося об’єднати більше сотні спеціалістів-фрілансерів, більше десяти компаній, провести десятки нетворкінг-зустрічей і безліч конференцій та хакатонів(багатогодинних марафонів, учасники яких шукають рішення актуальних проблем).

При створенні спілки “Kryvyy Rih IT Cluster” організатори керувалися багатьма важливими цілями, серед яких не лише впровадження новітніх IT-технологій у місто, але і культурний розвиток містян. Важливо було донести криворіжцям значення культури високотехнологічного підприємництва до місцевої громади, а також згуртувати професіоналів своєї справи для оперативного вирішення проблем Кривого Рогу, перспективних знайомств, які в подальшому могли б перетворитися у повноцінне партнерство, а ще – створювати нові інноваційні проекти. 

“Kryvyy Rih IT Cluster” і освіта

Левова частка фінансів в економіку Криворіжжя приносить робота різноманітних промислових підприємств, добування залізних руд. Заводи намагаються бути більш автоматизованими, прискорити темп роботи та виготовляти якісну продукцію, що відповідає європейським стандартам. Тому Кривий Ріг, як і будь-яке інше велике місто, буде завжди мати потребу у високваліфікованих спеціалістах, що знаються в робототехніці та інших суміжних IT-сферах. Криворізькі підприємства потребують менше людей та більше технологій, тому багато міських вишів займаються підготовкою таких спеціалістів. З ними і співпрацює спілка “Kryvyy Rih IT Cluster”: проводить майстер-класи та практику для студентів, надає бажаючим можливості для розвитку і повністю трансформує традиційну освіту на краще. Зокрема, із “Kryvyy Rih IT Cluster” співпрацюють такі університети як: Криворізький національний університет, університет Економіки та Технологій, Криворізький державний педагогічний університет та багато коледжів, які мають великий потенціал розвитку в області освіти. 

Розвиток міста у всіх напрямках є дуже важливим, тому що у Кривому Розі проживає багато спеціалістів, які хочуть працювати там, де зростали і навчалися. Така можливість у них є не завжди, тому організатори громадської IT-спілки мріють вивести місто на новий рівень. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.